Śliskie zagadnienie: biżuteria dla mężczyzn

Przede mną trochę trudny temat - biżuteria dla mężczyzn. Kwestia pełna niebezpieczeństw. Wielu mężczyzn po usłyszeniu takiego zestawu słów mogłoby popaść jeżeli nie w popłoch (bo przecież prawdziwy mężczyzna nie boi się niczego) to co najmniej w zakłopotanie. Ci panowie którzy mają pociąg do filozofowania być może zamyśliliby się nad kondycją dzisiejszego mężczyzny a nawet nad zamianą ról społecznych która z całą pewnością ma miejsce w naszym społeczeństwie.
facet
Autor: ozan şenol
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od najmniej kontrowersyjnego tematu dotyczącego biżuterii dla mężczyzn, mianowicie spinek do mankietów. Kojarzymy je najczęściej z nobliwymi panami w garniturach, być może nawet z dziadkami. Małe te gadżety wykonywane często są z metalu - bardzo często szlachetnego. Może to być złoto, srebro lub powlekane są one warstwą wypolerowanego niklu. Istnieje opcja wygrawerowania na spinkach dowolnego motywu: począwszy od herbu miasta albo szkoły po imię wybranki serca.sygnet
Autor: Steve
Źródło: http://www.flickr.com
Nieco odważniejsi panowie (albo nowocześniejsi) mogą poeksperymentować z wisiorkami dla mężczyzn lub kolczykami dla mężczyzn. Tutaj - podobnie jak w przypadku biżuterii damskiej - istnieje wiele wzorów męskiej biżuterii, inaczej jednak niż w przypadku pań że wyżej wymienione akcesoria są dość ryzykownym akcentem. Dzieje się tak ponieważ mężczyznom w dziedzinie mody zdecydowanie mniej wolno, dlatego łatwiej chcąc być oryginalnym otrzeć się o śmieszność. Doradzam więc w sprawie wisiorków dla mężczyzn daleko idącą ostrożność. Na temat także tutaj: ciekawa biżuteria męska.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest tabliczka z danymi osobowymi, z kolei najbardziej ryzykowne mogą być kolczyki dla mężczyzn (w tym miejscu więcej na temat: kolczyki dla pana). Kupno tego asortymentu biżuterii porównać można by było do spacerowania po terenie pełnym min. Już sam pomysł - jeżeli nie jesteś żeglarzem marzącym o byciu piratem - jest prawe jak taniec na wulkanie. Niby bezpiecznie a jednak jest coś nie w porządku. Czasem warto poradzić się wizażysty w tym jakże niepewnym temacie.