Co tak naprawdę znaczy niby pojęcie "zadbany mężczyzna"?

Przyjęło się mawiać, że generalnie Polacy nie dbają o swój wygląd, są dosyć zaniedbanymi osobami. Ile w owym twierdzeniu jest prawdy, a ile wyłącznie kompleksów? Jakby nie patrzeć jakoś się nie wydaje, iż aż tak bardzo odstajemy od światowej średniej - a zresztą to nie jest takie ważne.
mężczyzna
Autor: James Willamor
Źródło: http://www.flickr.com
Ważniejsze to by próbować powiększać średnią, być bardziej zadbanym mężczyzną. Kto szczególnie powinien zadbać o siebie? Kawaler, który do tego nie ma w tym momencie kobiety. Ludzie są zasadniczo istotami, które zwracają bardzo dużą uwagę na prezencję. Geny są szalenie ważne - zatem pewnych aspektów swojego wyglądu i tak nie damy rady poprawić, lecz zachowanie zasad higieny, elegancki styl ubioru, dobre kosmetyki jak http://facetaria.pl/golenie-mydla-do-golenia-c-148_158.html nie są poza naszym zasięgiem! Dbajmy o siebie, w miarę swoich możliwości oraz upodobań, a zapewne będziemy lepiej wyglądali. Zostało udowodnione, że atrakcyjni ludzie są bogatsi, mają fajniejsze życie.

Cieszy, iż wreszcie przedstawiciele wszystkich grup społecznych dbają o siebie, nie jest już to nic dziwnego, a może nawet trochę wstydliwego. Bądź co bądź facet, który przy ludziach przyznawał się do zainteresowania nowinkami modowymi - jeszcze przed kilkoma laty to byłoby w przynajmniej niektórych kręgach niecodzienne! A więc niby jaki powinien być w istocie zadbany mężczyzna? Dobry ubiór to podstawa, ciężko nie dostrzec, że eleganckie spodnie bądź garnitur mogą zdziałać niemalże cuda. Chociaż nawet najfajniejsze ubrania, drogie kosmetyki, najdroższy fryzjer nie spowodują, iż będziemy elegantami jeżeli nie będziemy doceniali dbania o higienę. Codzienny prysznic, dbanie o zęby albo zadbanie o owłosienie (np. z http://facetaria.pl/golenie-maszynki-do-golenia-c-148_154.html) są tym czymś o co należy zadbać, umiejętnie.

Wiele rad można w sumie napisać na wszelkie tematy dotyczące higieny, ale być może poruszmy temat łupieżu. Jest to poważny problem - nawet zakup solidnego przeciwłupieżowego szamponu nie w każdym przypadku daje spokój. Jednak trudno funkcjonować przez dłuższy okres czasu z łupieżem, ponieważ jest irytujący, do tego widzialny przez innych. Trzeba rozejrzeć się za antyłupieżowymi środkami, które wiele dają. Chociaż pewnie najbardziej wskazanym rozwiązaniem w akurat przypadku walczenia z łupieżem jest dermatolog.