Sport to zdrowie

W ostatnich latach z powodu wzrostu świadomości społeczeństwa dokonał się duży nawrót ku zdrowiu, począwszy od zmian na naszych stołach gdzie zmiany te są najbardziej widoczne. Standardowa polska kuchnia zmieniła się ogromnie: ciężkie, potrawy smażone na głębokim tłuszczu zastąpiły zdrowe sałaty, gotowane nad parą warzywa, trendy staje się nawet przygotowywanie własnego chleba.

siedzący mężczyzna
Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy dodamy do tego coraz bardziej widoczną modę na bieganie i w ogóle ruszania się mamy obraz jednej z najbardziej korzystnych zmian jakie uwidaczniają się w ostatnimi laty.

Jednakże nie każdy lubi bieganie czy jazdę na rowerze. Można także zdecydować się na Nordic Walking. Jest to typ ćwiczeń który wymyślono w Finlandii jako trening dla uprawiających narciarstwo. Jednak stał się on tak bardzo popularny że stał się jeszcze jednym typem rekreacji. Nordic Walking (tak samo jak bieganie) nie jest sportem wymagającym, starczą odpowiednie kije i dobre buty. Dużą zaletą tego typu sportu jest fakt, iż można go uprawiać w prawie każdym terenie. Poza tym spacerować z kijkami może każdy bez względu na wiek lub też bez względu na początkową kondycję.

Trzeba jednak pamiętać o dostosowaniu obuwia do miejsca gdzie będziemy chodzili. Tak więc na przykład wybierając się razem z rodziną w góry z kijkami, warto wyposażyć także dzieciaki w wygodne buty (np. w buty trekkingowe dla dzieci). Dla dorosłych polecam obuwie glany męskie albo też damskie, ważne jest by buty trzymały kostkę do czego oba typy obuwia doskonale się nadają. Natomiast w łatwym terenie mężczyźni z powodzeniem używać mogą na przykład botki męskie.

Doskonałym uzupełnieniem do treningu Nordic Walking jest pływanie. Pływać można praktycznie o każdej porze roku gdyż mamy do wyboru coraz to więcej całorocznych pływalni. Wybierając się na basen konieczne będą akcesoria tj.: strój kąpielowy, czepek, okulary do pływania, być może płetwy oraz klapki męskie które to zmniejszają prawdopodobieństwo wypadku w czasie chodzenia po obrzeżach pływalni. I w taki oto sposób wyszykowani ruszajmy po zdrowie!