Dlaczego czarne botki mają znaleźć się w szafie na buty każdej modnej kobiety atrakcyjnej

Ogromna większość uwodzicielek pamięta jeszcze czasy, kiedy trendy były czarne kozaki z nosami tak spiczastymi, jak góralskie kierpce. Noszenie ich było gwarantowanym sposobem na chociaż chwilową niebanalność i zapewniało dyskretne spojrzenia zdegustowanych członków starszego pokolenia. Obecnie moda jest bardziej łaskawa. Aby wyglądać gustownie, niekoniecznie trzeba mieć w swojej przysadzistej szafie ekscentryczne obuwie. W tym sezonie hitem stają się czarne botki, których prezencja w idealny sposób łączy konwencjonalność z nowoczesnością.
buty
Autor: Wojas
Źródło: Wojas
Głęboki odcień czerni podkreśla ich szyk i czyni je niezwykle funkcjonalnymi, bo nie brudzą się tak łatwo, jak te pastelowe czy całkiem białe. Czarne botki włoży tak dyrektorka przedszkola na uroczysty apel w Dniu Nauczyciela, jak i gimnazjalistka, która wybiera się ze swoim chłopakiem na całonocną imprezę. Będą one pasować do prawie każdych szortów i większości płaszczy, a kiedy cienka warstwa puchu śniegowego pokryje chodniki, będą ślicznie kontrastować z bielą otoczenia.

Czarne botki będą świetnie komponować się z krótką spódnicą lub każdą inną w jednolitym kolorze. Sprytne kobiety atrakcyjne tak obmyślą swój strój, aby również na co dzień prezentować się choć odrobinę szalenie (poznaj tutaj). Czarne botki, żółta sukieneczka, czarne bolerko i szalik ponownie w barwach koloru cytryny - taka kolorystyczna przekładanka sprawi, że prezentować się będziemy jak... pszczoły.
Cholewy butów wcale nie muszą szczelnie przylegać do nogi. Istotne jest to, żeby posiadały solidne zamknięcie, najlepiej na zamek błyskawiczny. Czarne botki mogą posiadać ledwie widoczne obcasy, długie szpilki lub 10-centymetrowe koturny, a niektórzy zakupią te na prawie płaskiej podeszwie. Wszystko zależy od okazji, na jaką je włożymy - czasem jednak luksus musi ustąpić miejsca ekscentryczności.
Czarne botki uszyte są ze skóry naturalnej będą bardziej wytrzymałe na niekorzystne warunki
buty
Autor: Clarks
Źródło: Clarks
atmosferyczne niż te z dermy i atłasu.

Niezależnie od gatunku materiału, z którego wykonano obuwie, trzeba o nie jednakowo dbać i nie szczędzić czasu na ich powszednią pielęgnację. Zwłaszcza zimą niezwykle zdradliwe dla par butów są chodniki posypane solą, która szybko psuje każdy surowiec (http://www.pantofelek24.pl/). Z braku laku wystarczy do czyszczenia wilgotna, delikatna szmatka, ale dobrze jest wyposażyć się w te mniej lub bardziej profesjonalne, powszechnie dostępne w sklepach obuwniczych lub zakładach szewskich, specyfiki do pielęgnacji obuwia.