Ach, jak przyjemnie

Obieramy nową taktykę. Zamiast namawiać Cię do restrykcyjnej diety, katorżniczego treningu lub ekstremalnych kuracji, mamy zamiar przekonać Cię, iż chwile przyjemności mają nie lada znaczenie dla naszego zdrowia. Zauważyłaś w ostatnim czasie problemy z koncentracją?

Czekolada, deser
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Drażni Cię połowa świata? Włącz płytę ulubionego wykonawcy, zjedz kostkę czekolady toaleta (polecamy pozostałe informację dostępne będą tu) spraw sobie bukiet kwiatów. Już dawno udowodniono, iż systematyczne dostarczanie drobnych przyjemności to panaceum na małe niedomagania. Przykładowo gorzka czekolada obniża ciśnienie – o ile zjadasz tabliczkę tygodniowo. Czy musi być gorzka?Powinna, gdyż zawiera najwięcej ziarna kakaowego, a to w nim znajdują się odżywcze składniki. Wiedzmy też, że, gorzka czekolada podwyższa przemianę materii, w efekcie spalamy więcej kalorii – oznajmiają izraelscy uczeni.

A jeśli by tak powrócić do natury? Kosmetyki naturalne nie posiadają w swoim składzie substancji chemicznych. Obcujemy z czysta naturą. Stosując je, łączymy przyjemne z pożytecznym. Pozwolą na nowo poczuć zapachy świata, który nas otacza.Warto więc spróbować postawić na naturalną pielęgnację. Powoli i systematycznie. Małymi krokami. Tylko wtedy odkryjemy, że człowiek i natura to jedność. Może się okazać, że będzie to pierwszy krok do zmiany własnych nawyków i odczuwania radości z życia w stylu Eko.

Kosmetyki komponowane są z roślin, olejków z nasion lub owoców. Mleko, śmietanka, jogurt, cukier trzcinowy, sok z owoców, i jajka są także częstym składnikiem kosmetyków naturalnych. Bywa iż, po otwarciu peelingu lub balsamu do ciała mamy ochotę chwycić za łyżeczkę i skosztować tych apetycznie wyglądających „puddingów” – tak wyśmienicie i rozkosznie pachną!

A zapach odgrywa istotną rolę w naszych chwilach słabości. Zapach lawendowy pozwala walczyć z bezsennością - waniliowy koi skołatane nerwy, uspokaja. Zwykle jedno „psiknięcie” ulubionej perfumy potrafi błyskawicznie wywołać uśmiech na naszej twarzy. Na chwilę obecną nie tylko projektanci przekonują nas do swoich najnowszych kolekcji. Również perfumiarze wabią nas limitowanymi wiosenno-letnimi kompozycjami. Autor: http://tigerandbear.pl/

Postarajmy się więc, aby dookoła nas nie brakowało małych przyjemności, wówczas droga do zdrowia będzie krótsza|znacznie i nieskomplikowana.