Ubrania na miarę XXI wieku

Bielizna termoaktywna początkowo używana była w zgodzie z przeznaczeniem czyli jako specjalistyczna odzież sportowa albo dla służb mundurowych. Z biegiem lat jej zastosowanie poszerzyło się w znacznym stopniu. Głównym tego powodem jest to, iż jest ona nadzwyczajnie komfortowa w użytkowaniu także codziennym.

Jej właściwości zapewniają komfort a jest to istotne jeżeli mówimy o takich ubraniach jak na przykład bokserki termoaktywne - bielizna która ze swej natury musi być wygodna.
Odzież sportowa termoaktywna, narty
Autor: Gatta
Źródło: Gatta
W momencie wyboru bokserek termoaktywnych czy kalesonów termoaktywnych bardzo istotna jest jakość szycia (poza tym jak silnie możemy się spocić). Tkaniny te bywają troszkę włochate co przy niewłaściwym sposobie zszywania może powodować co najmniej podrażnienia albo nawet otarcia. Z tego właśnie powodu należy unikać bokserek termoaktywnych czy kalesonów termoaktywnych, które mogłyby mieć jakieś grubsze nieperfekcyjne szwy (z pewnością w okolicach wrażliwych).

Najlepszego gatunku bielizna to ta która jest wykonana metodą „bezszwową”. Niektóre z modeli pokryta została warstwą preparatu antybakteryjnego co u ludzi skłonnych do alergii może je wywoływać. Dlatego właśnie dobrze jest zapytać jakie substancje zostały zastosowane.

Koncepcja ubioru ”aktywnego” (tutaj więcej: bokserki) ma tylko wówczas rację bytu kiedy człowiek który chciałby się tak ubierać zastosuje zasadę na „cebulę”. Tkaniny z których są wytworzone te stroje były pod tym kątem („cebuli”) właśnie zaprojektowane. Sama bielizna nie jest wystarczająca. Kolejna warstwa to bluza termoaktywna. Jak każdy dobrze by była dopasowana do skóry inaczej nie będzie spełniać swej roli. Oczywiście bluzy termoaktywne zakupić można w bardzo wielu fasonach.Zarówno zimą i latem przyda się bez dwóch zdań czapka termoaktywna. Oczywistym jest, że to przez głowę tracimy ok. 40% ciepła. Nie bez znaczenia jest także aby nie przegrzać się. W obecnych czasach nie jest to już problem, bardzo dobrze sprawdzają się tutaj czapki termoaktywne (polecane bardzo kalesony termoaktywne).