Które akcesoria są niezbędne w zimie

Nie żyjemy w klimacie tropikalnym lub chociażby na południowych czy zachodnich krańcach Europy. Niestety, mamy zimę i musimy, jako co roku ukryć krótkie spodnie w szafie, a zamiennie wyciągnąć ciężkie zimowe sprzęty. Kurtki, czapki i rękawiczki. Skupmy się na tych ostatnich.
zima
Autor: Husqvarna
Źródło: Husqvarna
Każdy wie, jak wyglądają rękawiczki. Głównie mają chronić palce, mają nas chronić przed odmrożeniami, mają też łądnie wyglądać. No właśnie, rękawiczki to nie jest taka prosta sprawa, choć dla dziewięćdziesięciu procent mężczyzn na pewno nie stanowi ta kwestia problemu. Ale kwestia jest następująca, w zależności od tego, jakie rękawiczki wybierzemy zależy bardzo wiele. Mamy do wyboru: wzorzyste długie kawiczki czy nieprzemakalne rękawiczki z pięcioma palcami.

Mitenki to idealny wybór dla osób, które bardziej się boją tego, że nie będą modne, niż tego, że sobie ręce odmrożą. Są to rękawiczki bez palców, zakrywające palce tylko do połowy. Już od stuleci mitenki służyły jako dodatek do stroju eleganckiego, także dzisiaj bardziej pasują jako wzbogacenie swojego wyglądu niż ochronę na czynniki atmosferyczne. Nosi się je najlepiej, kiedy nie jest jeszcze bardzo zimno, kiedy temperatura co prawda zbliża się w okolice zera, ale nie spada jeszcze za nisko. Możemy być wtedy pewni, że nasze palce nie będą mocno cierpieć, za to będziemy mieć fajny dodatek do garderoby.
czapka
Autor: Ben Babcock
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy zaś zrobi się zimno musimy ubrać już długie rękawiczki. Ten najczęstszy rodzaj rękawiczek uchroni nas przed zimnem, ale także dopasuje się do naszego wyglądu. Dużo ciekawych rodzajów, które nie służą tylko do ochrony przed zimą, lecz także wykonane sa z najlepszych materiałów, żeby wyglądały ładnie i służyły na lata.

Długie rękawiczki to także jednak rękawiczki z jednym palcem (czyli zakrywające wszystkie palce) oraz pięciopalczaste rękawiczki (każdy palce osobno). Ludzie częściej wybierają te drugie, choć jednopalczaste często okazują się cieplejsze. Oczywiście, zależnie od tego z czego są wykonane warto wiedzieć, że każdy palec z osobna narażony jest na większe zimno niż razem wszystkie palce, jak w rękawiczce jednopalczastej, ogrzewają się nawzajem.