W jaki sposób przygotować garderobę na sezon zimowy

Nie wszystkie rękawiczki są sobie równe. Nawet dawniej, gdy się pojedynkowano, to lepiej było zostać wezwany na pojedynek przez zamożnego szlachcica niż jakiegoś obdarciucha ze śmierdzącą rękawiczką. Obecnie też mamy do wyboru różne rodzaje rękawiczek. Na przykład na zimę możemy zdecydować się na mitenki, rękawiczki długie czy jednopalczaste lub pięciopalczaste. W niniejszym artykule omówimy zaś rękawiczki skórzane, rękawiczki sportowe i rękawiczki wełniane.
zima
Autor: Clarks
Źródło: Clarks
Oryginalne rękawiczki skórzane to idealny wybór dla ludzi, którzy cenią sobie modę i styl. Zakładają je najczęściej osoby bardzo eleganckie, dopasowują je do reszty stroju. Trzeba przyznać, że najczęściej noszą je biznesmeni i kobiety najczęściej noszone są przez kobiety i biznesmenów. Nie są dobrym rozwiązaniem dla innych osób, nie będą pasować do ludzi, którzy na przykład ubierają się na sportowo lub luźniej, nie są tez przeznaczone dla wielbicieli dodatków z wełny.A jeśli wspominamy już o innych rodzajach to ciepłe rękawiczki sportowe, jaka sama nazwa wskazuje są perfekcyjnym wyborem dla tych, którzy dużo się ruszają, są sportowcami, choćby amatorami, ale ich sposób bycia tak właśnie wygląda. Jednocześnie rękawiczki sportowe to świetna propozycja dla ludzi, którzy uprawiają sporty zimowe. Narciarze, snowboardziści, kochający zimowe eskapady podróże po górach powinny wybrać właśnie ten model rękawiczek. Odznaczają się wiekszą wytrzymałością, najlepiej też chronią przed zimnem.


zima
Autor: Big Star
Źródło: Big Star
Dla nostalgicznych zaś najlepszym wyborem są wełniane rękawiczki. Kojarzą się z naszymi babciami, które robią je na drutach, przenoszą nas do wspomnień, gdy dostawaliśmy świeżo zrobioną parę od swojej babci. Ponadto, takie rękawiczki, tak samo jak wełniana czapka są niezwykle dobrze zaizolowane i przyjemne w dotyku. To raczej wybór dla kobiet, rzadko spotyka się mężczyzn z takim modelem rękawiczek.

Nieważne, na jakie rękawiczki się zdecydujemy warto pamiętać, że bez rękawiczek ani rusz. Są tak samo ważne, jak czapka i ciepła kurtka. Wiele osób zapomina, ale palce zdecydowanie łatwo odmrozić, a więc skórzane, wełniane czy sportowe zawsze warto je mieć na rękach.