Jak odpowiednio dopasować sznurowadła do wytwornego obuwia

Historia sznurówek sięga krańca XVIII w.. To w owym czasie zastąpiły sznurówki wielkie, ozdobne klamry przy obuwiu. Dzisiaj zdołamy zaopatrzyć się w sznurówki wykonane z rozmaitych materiałów oraz w najprzeróżniejszych odcieniach. Właściwie dobrane sznurówki potrafią poprawić wygląd obuwia, a niedobrze dobrane - wprost przeciwnie.

Autor: PR Solution
Sznurówkom poświęca się częstokroć niewiele uwagi. Podczas kupna butów sznurówki są już w zestawie, i - o ile nie przetrą się w czasie użytkowania - nie poświęca się im uwagi. A sznurówki mają znaczny wpływ na prezencję butów.

Nawet najwyższej próby obuwie (nieistotne czy to będą buty Mcarthur czy też buty Meindl) z niewłaściwie dobranymi sznurówkami może narażać na zabawność - Meindl. I odwrotnie, mniej szykowne buty mogą zyskać kiedy dopasuje się do nich ładne sznurówki. Dziś na rynku osiągalnych jest wiele rodzai sznurowadeł, jednak po dokładniejszym przyjrzeniu się im, staje się jasne iż do butów biznesowych godziwej jakości czy Geox buty, czy może Lacoste buty, przydać się może nie tak wiele spośród nich - zobacz Geox buty.

W sklepach dostępne są sznurowadła tkane albo plecione z bawełny, z syntetycznych nici, mieszanki owych materiałów czy też ze skóry. Wśród nich kupimy sznurówki woskowane oraz naturalne. Możemy także zakupić sznurowadła okrągłe oraz płaskie, które są odpowiednie do rozmaitych butów. Osłona końcówki sznurówki to aglet lub skuwka. Zakończenie sznurówek jest zgrzewane, potem końcówka zastaje izolowana folią lub wykańczana zakończeniem z metalu. Dzięki takiemu podejściu sznurówki nie strzępią się i o wiele łatwiej je przewlekać przez oczka obuwia.Odpowiednim wyborem jeśli chodzi o obuwie biznesowe będą sznurówki z bawełny. Ich długość należy dobrać do liczby oczek w butach. Do dwu par oczek wystarczą sznurówki o długości 45 cm, natomiast do sześciu par oczek sznurówki powinny być stosownie dłuższe. Do butów które posiadają dziesiątkę par oczek, należy wybrać sznurówki o długości nawet 190 cm.

Do wysokiej próby zawiązywanych butów najodpowiedniejsze będą delikatne woskowane sznurowadła bawełniane, które będą odporniejsze na wilgoć i znacznie mocniejsze aniżeli delikatne sznurówki bez warstwy wosku. Odpowiednio dobrane sznurówki nie powinny zwieszać się bezładnie na cholewkę buta.