Jak zestawić dodatki,odzież i obuwie aby dobrze i elegancko wyglądać przy każdej okazji

Moda szybko się zmienia, to wiadomo nie od dzisiaj. Trendy, które pojawiają się w czasie największych pokazów w Paryżu, Londynie czy Mediolanie przekładają się następnie na kolekcje pojawiające się w sklepach. I tak naprawdę co sezon w wielu kobiecych szafach zaczyna się mniejsza lub większa rewolucja.
stylizacje
Autor: Nife
Nagle się okazuje, że w obecnym sezonie króluje zupełnie inny kolor, niż w poprzednim, a w miejsce wąskich dopasowanych legginsów powinno się zakładać luźne, z szerokimi nogawkami. To wszystko sprawia, że dużo kobiet co roku przeznacza sporo środków na coś, co założy być może raz i później wstawi do szafy na długie lata. Niestety jak to z ludźmi jest, spora część z tych kobiet w rzeczywistości nie ma swojego, oryginalnego stylu, a ich sposób ubierania polega na kopiowaniu innych. Jeśli ktoś znany zacznie chodzić w jakiś kreacjach, czy też założy jakieś oryginalne dodatki, to od razu sporo mijanych na ulicy pań ma na sobie dokładnie to samo (zobacz przykłady). Niekiedy nawet wówczas, gdy dana odzież zupełnie nie będzie pasować do wyglądu tej osoby, to i tak żadnego zastanowienia będzie noszona.A w praktyce bycie modnym nie oznacza bynajmniej bezkrytycznego kupowania i ubierania wszystkiego, co ktoś uzna za najmodniejsze w danym sezonie. Moda to raczej umiejętność wykreowania swojego indywidualnego stylu, który oczywiście będzie czerpał i inspirował się najnowszymi trendami, jednak nie będzie bezkrytycznie je naśladował.

płaszcze
Autor: GoToVan
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach coraz większą popularnością cieszą się najróżniejsze blogi o wyglądzie i modzie. Osoby, które to prowadzą, a są to przeważnie prawdziwe miłośniczki dobrego stylu, prezentują jak powinno się elegancko i stylowo ubierać, w jaki sposób dobrać obuwie do założonej spódnicy czy spodni, albo w jaki sposób zestawić dodatki, żeby były one ciekawym uzupełnieniem ubioru, a nie tylko kilkoma błyskotkami na szyi (link). Dużą zaletą takich blogów jest to, że kobiety które je prowadzą ubrania znajdują w zwyczajnych sklepach, do których większość ma dostęp. Wszystko jest uzupełnione fotografiami które przedstawiają dane zestawienie, dzięki czemu można z tego czerpać swoje inspiracje.