Co nosić na swoich nogach czyli dlaczego należy kupić porządne, solidne obuwie, które będzie długo służyło.

Zarówno miłośnicy wycieczek górskich jak i osoby dużo chodzące na co dzień powinny zaopatrzyć się w porządne buty. Wielu ludzi nie przywiązuje do tego większej uwagi aż do momentu, gdy na stopach zaczną się pojawiać bolesne obtarcia albo nogi będą bolały z powodu przemęczenia. Dobre buty będą miały bardzo duże znaczenie nie tylko dla wygody chodzenia ale także zdrowia - twarde obuwie, bez odpowiedniej amortyzacji przyczynić się mogą kłopotów ze stawami.
tommy hilfinger
Autor: Paul Stevenson
Źródło: http://www.flickr.com
W szczególności duże znaczenie buty mają w czasie wędrówek w terenie - niestety w dalszym ciągu widzi się niekiedy sytuacje, kiedy ktoś na Giewont wychodzi w sandałach i przed szczytem musi być zwieziony z powodu skręcenia kostki. Dobre buty trekkingowe powinny mieć odpowiednią wysokość, która będzie chronić przed zwichnięciami i skręceniami. Przydałoby się też, żeby posiadały dobrą membranę wodoodporną, chroniącą środek przed działaniem wilgoci, niezbędna jest także solidna, odpowiednio wyprofilowana podeszwa, która da sobie radę w trudniejszym terenie.Jedną z ważniejszych zasad przy wyborze obuwia jest to, że porządne buty są niestety dość drogie. Jeżeli ktoś decyduje się na buty z dyskontu za kilkadziesiąt złotych, to niech się nie spodziewa tego, że przeżyją one więcej niż jeden sezon. Tu warto akurat zdecydować się na znane marki, które zagwarantują odpowiednią wygodę oraz jakość. W przypadku obuwia trekkingowego godne polecenia są timberland buty - które w sobie łączą odpowiednie parametry z nowoczesną, ciekawą stylistyką -Timberland.


Osoby chcące zakupić solidne obuwie do codziennego chodzenia skusić się mogą na tommy hilfiger buty - firma ta znana jest ze stylowych, modnych produktów na każdą okazję, od eleganckich do sportowych. Ciekawie prezentuje się także oferta firmy Vans - obuwie tej firmy to różnorodność wzorów i oryginalne wzornictwo, buty te dedykowane są osobom, które cenią sobie dużą indywidualność i lubią podkreślać swój styl - niezawodne buty trekingowe. Wszystkie wymienione wyżej marki robią obuwie wysokiej jakości i bez obaw można je polecić każdemu szukającemu czegoś odpowiedniego dla siebie.