Broszka, mała rzecz a cieszy

Broszka. Niewielki rozmiar, wielka radość. Przy czym tak wielki w niej drzemie potencjał... Niewłaściwie dobrana sprawi, że będziemy wyglądać poważniej i popsuje nawet najbardziej przemyślany strój. Idealnie dobrana, nada odpowiedniego charakteru kreacji, a nam pewności siebie i powabu.
Na pewno są wśród nas kobiety, którym broszki kojarzą się z minionymi epokami, modą retro i prezentem od babci. Lecz prawdziwe fashionistki i osoby, dobrze zorientowane w świecie mody wiedzą, że dodatek ten przejawia się co sezon wśród kolekcji najznamienitszych projektantów.

Jak nosić broszki aby dodawały nam urody a przy tym odejmowały lat?

Główna zasada brzmi: łączmy stare z nowym. Nie bójmy się połączeń typu : babcina broszka wysadzana szlachetnymi kamieniami i zwykły T – shirt z sieciówki. Właśnie na takim efekcie przełamania nam zależy! Na mniej wysublimowanym, acz robiącym wrażenie stylu.
biżuteria
Autor: Cocktail’me
Źródło: Cocktail’me
Zasada ta ma odniesienie także i w drugą stronę - zdecydujmy się, by do sukienki, żakietu lub płaszcza w stylu vintage przypiąć nowoczesne, zabawne broszki z filcu, plastiku. Możemy też zdecydować się na samodzielne jej wykonanie, gdyż wbrew pozorom nie jest to trudna sztuka.
Następną istotną sprawą, którą należy zaznaczyć, jest miejsce gdzie wpinamy naszą ozdobę. Oczywiście, najbardziej popularnym miejscem jest klatka piersiowa, lecz dlaczego by nie ozdobić kołnierzyka? Zwyczajna koszula nabierze dzięki naszej kreatywności wyrafinowania i wyrazu (więcej).


Trzecia zasada brzmi: broszki dobrze prezentują się nie tylko w towarzystwie sukienek i marynarek, ale też ze swetrami. Nudny dzianinowy sweter nabierze niepowtarzalnego i zupełnie nowego stylu tworząc duet z broszką.
Broszka np. z www.olenkaphu.pl to też niezawodny sposób na przerobienie naszych torebek, rękawiczek, pasków czy też butów. Słynny stylista Gok Wan najlepiej uczy kobiety jak z niepozornych pantofli uczynić centralny punkt naszej stylizacji dopinając dwie broszki. Brak nam funduszy na wieczorowa torebkę? Przypnijmy broszkę do takiej, którą już posiadamy w swej szafie.
Nie bójmy się więc broszek! Odpowiednio dobrane, postawią przysłowiową kropkę nad „i” naszym stylizacjom
.