Bielizna, szlafroki i obuwie, a więc sekrety kobiecej szafy?

Garderoba damska - to temat zwany rzeką, nawet morzem. Szczególnie dla męskiej części populacji. Najczęściej bywa tak, że panie mają sporo ubrań, rozdzielonych stosownie do sposobności ich używania. Bielizna, część na ubrania z codzienności, fragment garderoby z sukienkami na wieczór, półka od biżuterii, szafa z butami (także wydzielonymi na różne okazje). Spora ilość.

szlafrok kobiecy
Autor: Lingerie
Źródło: http://www.jagna.pl
Fragment z bielizną to część najintymniejsza, do której dostępu każda dama broni za wszelką cenę. Nie pozwala się na podglądanie zawartości nawet mężom czy partnerom życiowym - w tej sprawie (także panowie) zwyczajnie wolą nie dopuszczać nikogo z zewnątrz. Obojętnie czy elementy wyjątkowo osobiste (biustonosze duże rozmiary, stroje dwu- i jednoczęściowe, tampony) ujrzały już światło dnia u partnera, czy wciąż ma on do nich zamknięty dostęp (zobacz: biustonosze duże rozmiary). Obawa, niechęć do zbytniego przyzwyczajania ukochanej osoby do bielizny intymnej - przyczyn tworzenia „blokady” jest co najmniej kilka. Tak zwyczajnie jest i pozostaje pogodzić się z podobnym stanem rzeczy.

Z ubrań bliskich ciału, ale łatwiej dostępnych wyróżnić można szlafrok (revise24.com/pl/c/Szlafroki-damskie/20) damski. Wykorzystujemy go zwykle po kąpieli (ponieważ jest ciepły, otula i jest jednym ubraniem), ale również w chłodniejsze dni, gdy można się nim owinąć. Z powodzeniem zastępuje on koc, który nie jest przystosowany do naszego ciała. W szlafroku oglądamy filmy, czytamy ulubione książki, wypijamy wieczorne kawy. Jest to ubiór na chwilę - przeważnie po wspomnianej kąpieli - dlatego też musi być delikatny dla skóry. Ma działać kojąco, wielu z nas nierzadko zdarzało się usnąć w szlafroku, przy siedzeniu w nim wieczorną porą.

Gorset wyszczuplający
Autor: MITEX
Źródło: http://www.jagna.pl
Szlafrok to ubranie przejściowe, po kąpieli oczekujemy w nim chwilę, by ubierać się w ubrania do spania, czyli piżamy. To kolejne z bliskich ciału, niemniej intymnych ubrań, które zakładamy po kąpieli w większości na nagie ciało. Z elementów do skóry pozostają jeszcze kołdry i poduszki - nocni towarzysze snu. To przy nich człowiek wycisza się i zapada w sen po dniu intensywnej pracy. Nie tylko dlatego powinny być delikatne i czyste. Niespełnienie tych wydawałoby się oczywistości przyczynia się do pogłębiania bezsenności i problemów z wyciszaniem się po trudach dnia.