Perfumy, to nierozerwalny fragment kreacji, potrafią poprawić humor i pozwolą poczuć się ekskluzywnie

Najprościej ujmując temat zapachów - perfumami określamy zwyczajnie jeden z kosmetyków. Jego funkcja to dawanie określonym przedmiotom, lub zazwyczaj ludziom przyjemnego i trwałego zapachu. Do kategorii perfum nie wliczają się na przykład dezodoranty, gdyż do ich użycia niezbędne jest zastosowanie gazów pędnych.

Perfumy
Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Perfumy to również nic innego, jak połączenie chemicznych związków - środków wzmacniających, rozpuszczalnika – najczęściej etanolu, środków homogenizujących, ale zwłaszcza głównym elementem są aromatyczne nuty – czyli olejki zapachowe. Dzielimy je na trzy działy: perfumy właściwe, czyli ekstrakty perfum; wody perfumowane i wody toaletowe. Wszystkie perfumy posiadają kompozycję aromatyczną, czyli mieszankę olejków i środków wzmacniających porównaj tutaj.

Trzeba zaznaczyć, że perfumy Chloe to niebanalna kompozycja zapachowa. Ich sensacyjny, cudowny czasem pudrowy zapach wzbudza świadomość kobiecości i wytworności. Powoduje to, że elegancja, świeżość i gust są na wyciągnięcie ręki – trzeba tylko sięgnąć po perfumy Chloe. W mieszankach tej firmy można odszukać na przykład nuty zapachowe liczi, frezji, róży, peoni, ambry, lilii, i drzewa cedrowego. Najistotniejsze, że mogą w nienarzucający się i nieduszący, a delikatny i konkretny sposób ukazać kobiecość i piękno. Perfumy Chloe wyjątkowo długo się zachowują na skórze i ciuchach, a to powoduje, że są efektywne i można się długi czas nimi cieszyć. Następną jakże kobiecą i ekskluzywną marką są perfumy Amouage. Są one produkowane z najcenniejszych darów natury.

Zapach perfum Amouage można przyrównać do luksusowego orientu. Są także nadzwyczaj wytrzymałe i na pewno każda dama stosując je poczuje powiew zmysłowego kadzidła, które zniewala i okala rozkoszną wonią. Zapachy Amouage na pewno są to najznakomitszej jakości zapachy, które przenoszą do krainy orientu i powabu przy czym nie dają duszących aromatów.

Każdą kompozycję zapachową perfum rozdzielamy na trzy nuty – akord bazowy, średni i wysoki. Są one poniekąd ze sobą spojone, ponieważ jeden bez drugiego byłby niezupełny i niewyraźny. Te kombinacje aromatyczne świadczą o jedynym w swoim typie zapachu, który jest odbiciem dalej firmy. Tworzenie zapachów można przyrównać do tworzenia muzyki. Jest prawdziwą artystyczną dziedziną w której należy właściwie i świadomie łączyć zapachy, by stworzyły pełną całość.

Może Cię zainteresować - paco rabanne 1 million męskie