Apartament Zakopane

Zakopane to miasteczko liczące niecałe 30 tys. miejscowych górali. W ciągu całego roku przyjeżdża tu jednak ok. 3 mln turystów, dzięki czemu Zakopane z małej miejscowości przeradza się w wielką, pełną ludzi, turystyczną stolicę Polski.


zakopane
Źródło: www.morguefile.com
Główną zaletą królowej górskich miejscowości jest to, że w każdej porze roku panuje tu niezwykły urok, stolica polskich gór jest idealna na spędzenie urlopu. W Zakopanem znajdziemy ogromną liczbę ofert noclegowych, coraz bardziej popularne są również apartamenty Zakopane oraz Kościelisko.

Niezliczona liczba tras górskich, imprez regionalnych, to wybrane z licznych imprez czekających na odwiedzających. Ogromnym powodzeniem Zakopane ma zimą. Miłośnicy śniegu mają tym czasie do dyspozycji pięćdziesiąt profesjonalnie przygotowanych stoków o zróżnicowanym stopniu , ogromna liczba wypożyczalni wyposażenia snowboardowego, oraz pełno restauracji i barów posiadających w ofercie regionalne potrawy. Zakopane latem to przede wszystkim idealny okres na przechadzki a także zdobywanie górskich szczytów. Ekwipunek dla turystów znajdziesz tu: zapoznaj się.

Dla osób, które nie lubią męczących wypraw szlakami a bardzo chcą znaleźć się na szczycie zalecamy kolejki na Kasprowy Wierch które czynne są przez cały rok. Jedną z ciekawszych atrakcji w Zakopanem jest możność popluskania się w basenie geotermalnym, w Zakopanem można również spróbować przejażdżki na koniach. Więcej markowego sprzętu znajdziesz tutaj: http://www.landersen.pl/helly-hansen.

Zakopane to nie tylko sport. Ogromne doznania kulturalne zagwarantują nam liczne muzea. Warto również odwiedzić najsłynniejszą chyba ulicę w Zakopanem – Krupówki, znajdziemy na niej wiele zabytkowych budowli. Warte uwagi są także organizowane tutaj imprezy regionalne.