Materiały na sezon jesienno-zimowy - najciekawsze trendy.

Sklep online oferuje tanie: materiały na jesienno-zimową porę. Szczególne na ten czas proponuje się: dzianiny futerkowe. Dobrym rozwiązaniem jest również wełna gotowana i wełna parzona.


wełna
Autor: Damien Pollet
Źródło: http://www.flickr.com
Wełna to włókno naturalne, uzyskiwane z okrywy włosowej owiec, wielbłądów, kóz, królików oraz innych. Włókno wełniane posiada charakterystyczne cechy (np.: karbikowatość, łuskowatość, zawiera też lanolinę), dzięki którym nadaje się doskonale do wytwarzania wysokiej klasy wyrobów włókienniczych.Wełna owcza uzyskiwana przez strzyżenie owiec, zwana również runem lub strzyżą, stanowi doskonały surowiec włókienniczy do wyrobu wysokiej jakości tkanin, dzianin i włóknin. Na Bliskim Wschodzie wyroby z wełny wytwarzano już w czasach starożytnych. Dobrej jakości wełnę, niebywale miękką, puszystą, o cieniutkich włóknach, długości od 4 do 12 cm, otrzymuje się z owiec rasy merynos. Wełna gotowana jest to materiał o bardzo szerokim zastosowaniu w krawiectwie. Jest miękka, puszysta, elastyczna, lejąca. W użytkowaniu jest tkaniną niezwykle ciepłą, a z drugiej strony przewiewną ze względu na swój wełniano-wiskozowy skład. Wełna gotowana nadaje się na suknie, garsonki, tuniki ale też na kurtki zimowe (po uprzednim ociepleniu), berety, szaliki, kamizelki, sweterki. Cienka struktura supełkowa tkaniny przypomina wełnę buckle, jest od niej delikatnie cieńsza, ale równie ciepła. Wełna gotowana jest materiałem dobrze układającą się, łatwą w szyciu oraz godną polecenia. Wełna gotowana różni się tym od normalnej wełny, że po obróbce termicznej kurczy się (ok. 20 - 30 proc. objętości), dlatego też wydaje się bardziej zbita. Wełna gotowana jest zatem bardziej ciepła (dobrze sprawdza się w przypadku niskich temperatur), bardziej trwała na zabrudzenia i nie powoduje wielu reakcji alergicznych (np.:drapanie, swędzenie, uciążliwa wysypka), co naturalna wełna. Kolejną godną polecenia tkaniną jest wełna parzona. Więcej na http://lamalama.pl/.


To wspaniały kompan na jesień i zimę. Wełna parzona to gruba, a jednocześnie bardzo miękka, wysokiej jakości tkanina.Za sprawą oryginalnego splotu sprawia, że wykonane z niej produkty są bardzo oryginalne, nietuzinkowe jak i ponadczasowe. Wełna parzona jest niezwykle ciepła. Wełnę parzoną wykorzystuje się na: okrycia wierzchnie jak: płaszcze, kurtki; jesienne garsonki; pledy; zimowe sukienki.

Następną interesującą tkaniną jest dzianina futerkowa. Dzianiny futerkowe to bardzo wysokiej jakości, naturalnie wyglądające futerko sztuczne tkane. Poprzez znakomitą imitację powierzchni oraz wyglądu, futra tego praktycznie nie można odróżnić od prawdziwego. Długość runa wynosi 2 cm.