Perły hodowlane jako produkt prawdziwy.

Perła hodowana powstaje w wyniku umyślnej ingerencji człowieka w ciało mięczaka perłorodnego, dążącej do zainicjowania procesu kształtowania się perły. Dzisiaj już praktycznie wszelkie perły w sprzedaży, to perły hodowane. Takie perły nie są imitacją, lecz wytworem prawdziwym, aczkolwiek powstałym przy współudziale człowieka.


Wyszukane perły Do zapoczątkowania hodowli perłopławów doprowadził narastający popyt na perły.
Wygląd zewnętrzny pereł naturalnych i hodowlanych jest taki sam i wyłącznie precyzyjne oko może je odróżnić.
Różnego rodzaju biżuteria z pereł
Autor: Tim Fuller
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo zewnętrznego pokrewieństwa perły naturalne i sztuczne nie są jednakże identyczne. Podział na perły naturalne i hodowane utracił już swoje początkowe znaczenie z uwagi na zanikanie pozyskiwania prawdziwych. Z uwagi na środowisko bytowania mięczaka perłorodnego, perły można rozdzielać na słodkowodne i morskie. Perły (zobacz naszyjnik perły) słodkowodne to perły tanie, powszechne. O wiele piękniejsze i cenniejsze są perły słonowodne. Perły hodowlane stanowią ponad 90% handlu perłami. Białe, o atrakcyjnym połysku i niesymetrycznych formach perły Biwa produkowane przez słodkowodnego małża, przyzwoicie zaaklimatyzowanego w jeziorach Japonii. Japońskie surogaty pereł to zarys zdobywany przez połączenie dwóch pereł połówkowych. Każdy gatunek małży wytwarza odmienny kolor pereł. Oddziaływanie na barwę mają cechy jej środowiska wodnego takie jak temperatura wody, PH środowiska wodnego, zawartość planktonu w wodzie, bądź też istnienie pierwiastków częściowych w środowisku perłopława. Ważnymi kryteriami, mającymi oddziaływanie na cenę biżuterii z pereł są jej wielkość i forma. Im perła jest większa, a jej kontur bardziej regularny, tym jest cenniejsza.


Piękne bransoletki z perełPrócz pereł o układzie obłym, zbliżonym do okrągłego, napotyka się także perły o kształtach nader nieregularnych. Oprócz nietuzinkowej formy, ich atutem jest gama kolorów, jaką zwykle mieni się nieregularna, załamująca się nawierzchnia perły. Naszyjniki, klipsy, czy bransoletki z pereł to wyszukane piękno w każdym calu. To wytworność i wyrafinowanie, które doda elegancji każdej noszącej je kobiecie. Biżuterię z perełjest możliwość nosić prawie do każdej stylizacji. Sprawdź więcej piękna