Hobby – nudne, zajmujące, powtarzalne, nietypowe, rozwijające, przeciętne… A Twoje? Jak możesz je określić?

Mówi się, iż warto mieć hobby. Konik dodaje naszemu życiu smaku, powoduje, że nawet wyjątkowo niemiły dzień robi się chociaż trochę bardziej kolorowy, aktywizuje nas do działania, jest powodem, by podnieść się i wziąć się do działania. Jednakże czy istnieją lepsze oraz gorsze upodobania? Czy można o którymś z nich powiedzieć, iż jest bezwartościowe, bezsensowne? W końcu ilu ludzi, tak dużo przeróżnych pasji. Lubimy oceniać, konfrontować się z innymi, szczególnie gdy takie zestawienie wypada na nasz plus.
Sporo osób ma zainteresowania artystyczne. Malują, śpiewają, grają na instrumentach. Od paru lat coraz powszechniejsze jest również wykonywanie zdjęć. Niektórzy decydują się na wąską specjalizację oraz używają np. wyłącznie aparatów polaroid. Zbierają gotówkę i całkiem spore sumy wydają na fachowe urządzenia. Kształcą się, czytają, starają się być coraz lepsi w tym, co robią. Wymieniają się doświadczeniami z innymi pasjonatami, rozmawiają, porównują swoje zdjęcia i nawzajem je oceniają. Fotografia to dla nich całe ich życie. Inni zaś kochają czytać książki. Coś dla zwolenników mody: blogują o tym.Gdy jedynie mają wolną chwilę zasiadają w ulubionym fotelu czy hamaku (znaczenie ma pora roku) oraz zagłębiają się co chwilę w innej historii. Niektórzy z nich nie wyobrażają sobie, że mogliby zrezygnować z tradycyjnych papierowych książek, kolejni jednakże idą z duchem czasu. Sądzą, że te elektroniczne są dużo bardziej przydatne oraz poręczne, zwłaszcza, iż obecnie możemy kupić naprawdę ładne oraz eleganckie pokrowce na czytniki e book. Tak naprawdę jednak nie jest aż tak ważne, w jaki sposób czytamy, bardziej – aby w ogóle to robić. Sprawdź: Taniomania.


Książki i e-book
Autor: ActuaLitté
Źródło: http://www.flickr.com
Niebywale popularnym hobby jest także kolekcjonowanie. Tutaj różnice są poważne. Jedni zbierają pocztówki, inni polbuty damskie, a jeszcze inni – ci wyjątkowo oryginalni – pokrowce samochodowe. Przeciętni ludzie czasem, patrząc na nich, pukają się w głowę, nie widzą sensu w ich postępowaniu. Ale czy wszystko musi być robione po coś? Czy wszystko musi być pożyteczne i wartościowe? Czasem, jeżeli spostrzeżemy, że coś sprawia nam radość, warto za tym po prostu iść.