Zadbaj o foremne stópki swojego dziecka, kupując najlepsze kapcie do zabawy w mieszkaniu

Podczas zakupu butów dla dziecka dużo zainteresowania poświęca się wyborowi butów wyjściowych, jak na przykład sandałki, adidasy czy kozaki. Uważa się je za reprezentacyjne, pragnie, by wyglądały one ładnie i równocześnie okazywały się naprawdę komfortowe i zdrowe dla stopy. Znaczenie pantofli, w których maluch chadza po mieszkaniu i w przedszkolu, nierzadko się pomija, wybierając tańsze i mniej trwałe artykuły. Zupełnie niesłusznie, ponieważ właśnie w takich bucikach stopa dziecka spędza najdłużej.
Czemu kapcie są tak ważne?
kapcie dla dzieci
Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Kapcie znajdują powszechne zastosowanie: dziecko zakłada je w domu, w przedszkolu czy w szkole. Przebywa w nich znaczną część dnia, co nie pozostaje bez wpływu na zdrowie i kondycję stopy. Należy pamiętać, że w najwcześniejszych latach życia dziecka kształtują się stópki i kości, więc nieprawidłowo dopasowane pantofle potrafią skutkować deformacjami i schorzeniami, jakie później musi się korygować rehabilitacją i odpowiednimi wkładkami. Jeżeli chcemy zagwarantować naszym dzieciom zdrowe stopy i idealne okoliczności do zabawy, należy zakupić właściwe pantofle. Znakomicie sprawdzą się w tym przypadku skórzane kapcie.

Czym charakteryzują się kapcie skórzane dla dzieci? W przeciwieństwie do pantofli wyprodukowanych ze sztucznych tkanin, kapcie skórzane gwarantują stopom odpowiedni dopływ powietrza. Przez to stópka dziecka nie poci się i zmniejsza się zagrożenie występowania grzybów. Buciki z miękką skórzaną podeszwą idealnie wspierają rozwój stóp dzieci, okazują się wygodne i delikatne. Nie obcierają i pomagają się czuć jakby na bosaka. Wedle specjalistów to najlepsze, co stopa może dostać, by prawidłowo się rozwijać. Jest to szczególnie istotne podczas zabaw domowych i przedszkolnych, kiedy dziecku powinno być naprawdę wygodnie.


Wielobarwne i proste, do przedszkola i na wyjście
polecamy sprawdzić stronę
Źródło: pixabay.com

Wybór kapci skórzanych okazuje się naprawdę bogaty i piękny, dzięki czemu każda mała stopa uzyska buciki na miarę swoich potrzeb i gustów. Kapcie skórzane są produkowane już z myślą o najmniejszych i dzieciach, które stawiają dopiero pierwsze kroczki, ale z powodzeniem można nabyć buty dla dzieciaków w wieku przedszkolnym, a nawet szkolnym. Na regałach sklepów znajdziemy delikatne kapcioszki w stonowanych barwach, które pięknie pasują do szykownego i odświętnego stroju, a także kapcie we wszystkich kolorach tęczy z bajkowymi aplikacjami.