Być jak Tony Hawk

Mamo, tato jestem skatem!
Cisza. Jak przekazać tę wiadomość babci? Bez obaw. Nie taki skat (skejt) straszny jak go malują. To jedynie młody człowiek, lubiący deskorolki, rowery czy rolki. Subkultura młodzieżowa, coraz bardziej powszechna wśród młodzieży. Ludzie pozytywnie nastawieni do otaczającego go świata, nie wyznający żadnej ideologii. W tych kręgach najbardziej istotna jest dobra zabawa i opanowanie coraz mocniej zapierających dech w piersiach i trudniejszych sztuczek.


skate
Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Nie tylko na desce, również na rowerze, rolkach czy snowboardzie. Widują się na placach, lub z myślą o nich przygotowanych skateparkach, gdzie mogą szkolić technikę całe dnie. Nie są aroganccy, lecz zdarza się, że ich ekstremalne zabawy nie są serdecznie przyjmowane przez widzów obserwujących ich poczynania, przez co co chwila są przepędzani z miejsc na których ćwiczą. Idolem skaterów jest Tony Hawk, który jest prekursorem wielu trików wykonywanych na desce.
Jak wygląda skejt? Jak masa innychmłodych ludzi, a zamysłem ich wyglądu jest zaakcentowanie pewnej idei - pozytywnego nastawienia do życia oraz czerpania radości z chwili. Jeszcze niedawno podstawą były szerokie spodnie, opuszczone w kroku. Dziś, niekoniecznie, bo wąskie rurki, które zrobiły furorę w świecie dostały się nawet na teren skateparku. Za duże, obszerne bluzy z kapturem w rozmiarze XXL, czapki New Era a także sportowe buty - czytaj to. Odzież dla skatów to też T - shirty – kolorowe i koniecznie z przesłaniem, wyrażające własny styl i pasję. Więcej na http://black-town.pl/.
skate
Autor: Andrew Aquino
Źródło: http://www.flickr.com
Jedyne o co można mieć pretensje do tej subkultury to ich „wielkie zamiłowanie” do sztuki. A sztuką tą jest graffiti. Gdyby tylko znalazło się więcej miejsc, w których grafficiarze mieliby pole do prezentowania swojej twórczości, świat byłby o wiele bardziej kolorowy. Lecz „bohomazom” na ścinach czy przedmiotach oddanych do użytku publicznego (ławkach) mówimy zdecydowane „nie”. Na szczęście są legalne miejsca, w których możemy ujrzeć prawdziwe arcydzieła.
Warto więc zapoznać się bliżej z ową subkulturą, aby przekonać się, że koncentruje ona w swoich kręgach ludzi dobrych, życzliwych i spełniających swe pasje. Nie kierujmy się stereotypami, pozwólmy młodym ludziom wyrażać siebie.