Najlepsze obuwie na przyjęcia - nie masz pojęcia, jakie to mogą być?

Wraz z nastaniem wiosny, mnożą się propozycje uczestnictwa w różnego typu uroczystościach. Ślub przyjaciółki, komunia chrześnicy, nasza matura czy urodziny na świeżym powietrzu. Te wszystkie przyjęcia wymagają konkretnego kostiumu, kobiety zazwyczaj wybierają sukienki, dobierają detale. Jednak jedną z istotniejszych kwestii, do której co niektórzy nie przywiązują wystarczającej uwagi, jest dobór pasującego obuwia.

buty na obcasie
Autor: Larry Koester
Źródło: http://www.flickr.com
Udając się na oficjalną uroczystość, należy odszukać złoty środek przy komponowaniu garderoby - buty powinny być przede wszystkim tożsame z naszym strojem. Lecz ważną kwestią jest również komfort, szczególnie w przypadku wesela, trwającego wiele godzin i wymagającego bycia w nieustającym ruchu na parkiecie. W tym przypadku, dobrze zaopatrzyć się w dwie pary obuwia. Czółenka damskie na wysokim obcasie służyć nam będą w czasie ceremonii ślubu w urzędzie, z drugiej strony na czas przyjęcia weselnego można zaopatrzyć się w wygodne, dobrane do stroju balerinki.

Zarówno matura jak i komunia, wymagają od nas znacznie bardziej formalnej i stosownej kreacji. Marynarki, kostiumy, skromne sukienki koktajlowe - to najlepiej przyda się w tym wypadku. Buty także powinny być odpowiednie, balerinki nawet jeśli wygodne, nie są wystarczająco poważne i formalne. Dobrze założyć czółenka damskie, które optycznie wysmuklą nogę, oraz nadadzą charakteru naszej całej kreacji. Możemy wybrać niski obcas, aby czuć się lepiej, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy przyzwyczajone do tego rodzaju obuwia.Różnego rodzaju imieniny, grille czy pozostałe przyjęcia, które usytuowane są na świeżym powietrzu, nierzadko posiadają mało formalny charakter. Wtenczas nasz ubiór może być bardziej indywidualny, luźny, można sobie w nim pozwolić na sporo fantazji. Obuwie dobieramy w zależności od gruntu - jeśli wybieramy się na grill na nierównej trawie, czółenka damskie się nie przydadzą, w przeciwieństwie do wygodnych tenisówek. Jeżeli są to urodziny lub inne istotne święto dla gospodarza, starajmy się unikać obuwia sportowego, ale mimo to postawić na komfort - balerinki sprawdzą się najbardziej.

codzenie w butach na obcasie
Autor: Matthias Uhlig
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo iż konwenanse w obecnych czasach uległy rozprężeniu, to nadal nasz ubiór w przypadku istotnych, formalnych uroczystości świadczy o naszym dobrym lub złym wychowaniu. Dobrze mieć to na względzie dobierając kreację i obuwie, gdyż bardzo łatwo obrazić gospodarza niewłaściwym strojem.