Co powinniśmy wiedzieć o hafcie? W jakim miejscu najbardziej pasuje? Jak się go tworzy?

Haft to powszechna i popularna technika zdobienia tkanin. Mamy rzeczywiście sporo technik hafciarskich, w zależności od stosowanych nici oraz stosowanych ściegów. Haft może być płaski lub wypukły, poza ręcznym haftemjest również maszynowy. Co najkorzystniej wiedzieć?
zestawy
Najbardziej znane ściegi to łańcuszek, ścieg krzyżykowy czy mereżka. Haft to nie jest technika jakaś szczególnie trudna, chociaż jak najbardziej wymaga cierpliwości. Haft prezentuje się rewelacyjnie i to w wielu miejscach. Prezentuje się więc świetnie haft na koszulkach, dzięki temu możemy podkreślić wzór, który chcemy najbardziej pokazać - ibato.pl/nadruki-na-odziez/.
Coraz bardziej znane są zlecenia wykonania właśnie tego rodzaju haftu, lecz oczywiście i pozostałe opcje, jak ręcznik z haftem na zamówienie także jest popularny. Zależnie od tego, jak tkanin (patrz https://fashioncolors.pl/112-dzianiny-dresowe-petelkowe) ma być zdobiony oraz jak, musimy wybrać różnorodne nici. Bardzo często do haftu wykorzystuje się muliny. Jest ona złożona z sześciu bezproblemowo oddzielających się od siebie nitek, a to sprawia, że bardzo łatwo można dobrać, jaką grubość ma mieć wzór.
Mulinę dostaniemy w wielu kolorach oraz dużym bogactwie odcieni. Mocniej gruby od muliny jest kordonek, a co interesujące, niektóre z tkanin możemy wzbogacić złotą albo srebrną nicią - dowiedz się. Przy hafcie naprawdę istotne są nożyczki. Musimy mieć w zapasie parę par, bo większe są najbardziej korzystne do cięcia materiału, zaokrąglone umożliwiają estetycznie wykończyć brzegi materiału, a najmniejsze o większych ostrzach są przydatne do przycinania nitek.