Biżuteria ze złota: jak należy ją nosić, aby prezentować się doskonale?

Wśród różnych metali złoto wyróżnia się niezwykłą trwałością. Jest uważane, zaraz po platynie, za metal wyjątkowo szlachetny. Posiadane przez złoto właściwości plastyczne odkryte zostały już w okresie starożytności, wówczas też z tego szlachetnego metalu zaczęto wytwarzać pierwszą biżuterię. Na chwilę obecną złota biżuteria jest także noszona naprawdę chętnie.

biżuteria ze złota
Autor: Diva
Źródło: Diva
Hurtownia biżuterii złotej proponuje ogromny wybór produkowanej ze złota biżuterii. Hurtownia biżuterii złotej to zarówno biżuteria klasyczna, jak również biżuteria charakteryzująca się nowoczesnym wyglądem. Ze złota robione są kolczyki, bransoletki, łańcuszki, zawieszki, pierścionki oraz obrączki. Wyroby wykonaną ze złota (http://www.olenkaphu.pl/hurtownia-bizuterii-zlotej) nierzadko łączy się z kamieniami szlachetnymi: diamentami, szafirami i rubinami. Złotej biżuterii nie robi się z czystego, dwudziestoczterokaratowego, złota. Tak czyste złoto jest po prostu za miękkie. W związku z tym złota biżuteria powstaje ze stopu złota i innych, mających większą twardość metali. Do czystego złota dodawana może być miedź, cynk, czasami nawet srebro. Dodatek innego rodzaju metali powoduje, że złoto robi się twardsze. Od ilości i rodzaju dodanego metalu uzależniony jest końcowy kolor biżuterii ze złota. Wyroby zrobione ze złota powinny mieć tak zwaną próbę jubilerską. Podaje się ją w karatach. I tak możemy dostać zrobioną ze złota biżuterią o próbie osiemnastu karatów. Będą to wyroby osiągające najwyższą cenę. Najczęściej wybieramy jednak biżuterię , której próba wynosi czternaście.

Noszenie biżuterii, która zrobiona została ze złota jest sztuką, niezwykle łatwo popaść w przesadę , a tym samym prezentować się zamiast elegancko raczej śmiesznie. Elegancka kobieta w żadnym wypadku nie założy nadmiernej ilości biżuterii wykonanej ze złota. Jeden naszyjnik, bransoletka czy kolczyki są ilością zupełnie wystarczającą.Biżuteria zrobiona ze złota nie pasuje także do każdej kolorystyki zakładanych przez nas ubrań. Bardzo dobrze komponuje się odzieżą w kolorach białych oraz czarnych, z ubraniami mającymi kolor czerwony. Wykonana ze złota biżuteria także podlega prawom mody. Na chwilę obecną na topie jest biżuteria zrobiona w stylu vintage - Sprawdź: www.olenkaphu.pl. W naprawdę modnych stylizacjach łączymy biżuterię ze złota z biżuterią , którą zrobiono ze srebra. Dzisiaj najbardziej popularna złota biżuteria to biżuteria mająca różowy kolor.