Efektywne metody na dłuższą brodę

Broda u mężczyzn często sprawia, iż panowie wyglądają bardziej męsko oraz gustownie. Kobiety także w wielu przypadkach zwracają uwagę naturalnie na mężczyzn z brodą. Co więcej oszczędza się czas na codziennym goleniu i nie podrażania się skóry. Chociaż, jeżeli zastanawiasz się nad zapuszczeniem brody, powinieneś wiedzieć, iż potrzeba na to trochę czasu. Z dnia na dzień na pewno nie zaczniesz mieć znakomitej, bujnej brody, ponadto pierwszy zarost zdoła wcale nie wyglądać tak efektownie, jak byś potrzebował. Winieneś więc uzbroić się w cierpliwość.

jak zapuścić brodę
Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
A więc, jak zapuścić sobie brodę? Uprzednio wyznacz na to trafiony czas. Dobrym okresem będą przykładowo wakacje, okres w którym nie musimy chodzić do pracy bądź na uczelnię. Jeżeli chodzi o szybkość rośnięcia brody, to na nieszczęście ciężko rzec, jak wiele czasu będziesz na to potrzebować. U poniektórych mężczyzn broda rośnie niezwykle prędko (tak jak u pań na przykład włosy), natomiast u innych nadzwyczaj wolno. Jednakże musisz sobie dać przynajmniej 4 tygodnie. Po tym terminie Twoja broda naturalnie będzie już bujniejsza i będziesz mógł przyznać jej dobry kształt, pasujący do Twojej twarzy. Kształt brody jest niezmiernie ważny, nie można po prostu o tak zapuścić brody i nie dbać o jej wyborne przycięcie. Przypuszczalne, że podobają nam się różnorodne style zarostu, niemniej nie w każdym będziemy prezentować się dobrze. Wybierzmy ten, który będzie najlepiej odpowiadał do naszej twarzy, i w jakim sami będziemy czuć się naprawdę poprawnie. Dobierając styl brody, weźmy pod uwagę także typ naszego zarostu. U każdego broda http://meskiezaciecie.pl/broda-i-wasy/ rośnie innym sposobem, jedni posiadają bardziej obitą brodę, inni zaś znacznie mniej. Jak mówi słynne przysłowie, wypada mierzyć siły na zamiary.zadbany zarost
Źródło: pixabay.com
Gdy już zapuścisz brodę, pamiętaj by dobrze o nią dbać. Zaniedbana broda nie będzie prezentować się ani ładnie, ani efektownie. W sklepach odnajdziemy specjalne kosmetyki, ofiarowane do pielęgnacji brody, takie jak balsamy bądź woski. Powinno się systematycznie je zastosować http://meskiezaciecie.pl, dzięki nim Twoja broda będzie delikatna w dotyku, połyskująca i będzie znacznie lepiej się układać.