W sytuacji, kiedy zależy ci na bezpiecznej jeździe wozem, pamiętaj o właściwych butach

Czasem mawia się, że panie są kiepskimi kierowcami, mimo wszystko okazuje się to pojęciem błędnym. W rzeczywistości panie bywają wyjątkowo dobrymi kierowcami, gdyż częściej jeżdżą wolno i ostrożnie, są bardziej spostrzegawcze i uważne od mężczyzn. Niemniej żeby móc bezpiecznie oraz pewnie jeździć, też panie muszą pamiętać o włożeniu właściwego obuwia. Nie każde buty tak uwielbiane przez elegantki odpowiednio sprawdzają się podczas jazdy pojazdem.
Panie kochają obcasy!To prawda, że kobiety wprost lubią buty na wysokim obcasie albo szpilce. W takich bucikach prezentują się nad podziw atrakcyjnie, ich nogi stają się szczuplejsze oraz dłuższe, takie buty są także znakomitym uzupełnieniem różnych strojów, zatem panie decydują się na nie doprawdy często - czytaj w Amazing Girl. Nie każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że ubierane obuwie może mieć wpływ na bezpieczeństwo w czasie kierowania wozem. Panie nierzadko zakładają do auta pantofle albo kozaki na szpilce, tymczasem jazda w takich butach może być wyjątkowo niebezpieczna.
kozaki
Autor: Deichmann
Źródło: Deichmann
Jakich butów unikać w pojeździe?

Podczas jazdy samochodem trzeba zagwarantować sobie maksymalną ewentualność manewru nogą, powinny być to ruchy pewne i kontrolowane. W przypadku, gdy stopa ślizga nam się z pedału lub niechcący wciśnie nie ten, który miała wcisnąć, może dojść do bardzo groźnych sytuacji na ulicy, które są niebezpieczne tak i dla prowadzącego, jak także dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Z pewnością wsiadając do pojazdów lepiej rezygnować ze szpilek, japonek czy innych butów na obcasie. Z kolei wyższe lateksowe kozaki mogą sprawić trudności ze zginaniem nogi oraz zaburzać ruchy kierowcy.

Najlepiej postaw na wygodne obuwie!
Do prowadzenia pojazdu najlepiej nadają się buty sportowe na płaskiej i nieśliskiej podeszwie. Idealnie sprawdzą się adidasy, jak również płaskie półbuty, baleriny czy kozaki, mimo wszystko trzeba się upewnić, że nie będą ślizgać się na pedałach - amazinggirl.pl. Nawet jeśli jedziemy na uroczyste wydarzenie i musimy założyć naprawdę eleganckie obuwie, lepiej nie ryzykować jazdy w niekomfortowych butach. Przecież zawsze można trzymać pod ręką – na tylnym siedzeniu albo w bagażniku – zapasowe obuwie, które będzie dobre do jazdy samochodem oraz zapewni komfort oraz bezpieczeństwo podróży.