Z jakiej przyczyny dobrze jest inwestować w dobre, klasyczne buty?

Wiele razy słyszeliśmy opinię że eleganckiego mężczyznę jesteśmy w stanie poznać po butach. I mimo, że ciężko przypisać te słowa jednemu autorowi, z pewnością poprą go osoby interesujące się światem mody. To właśnie obuwie przysłowiową kropką nad „i” oraz dowodem klasy mężczyzny.
sklep z butami Clarks
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety, rodzime firmy na tle światowych marek wypadają zdecydowanie blado. Przykładem na to jest fakt, że większość mężczyzn, która chce znaleźć klasyczne buty, robi to za pośrednictwem internetu i nie wynika to z próżności , lecz z niemożności wyboru w rodzimych salonach obuwniczych fasonów spełniających kluczowe kryterium: prosty, klasyczny design.

buty męskie Clarks
Autor: John Lodder
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzime marki, przypuszczalnie boją się pójść w klasykę, albowiem klasyka oznacza ponadczasowość, w skrócie: obuwie na wiele sezonów (więcej szczegółów). Zatem jeżeli klient kupi klasyczne buty, to nie wyjdą z mody długi czas. Marna więc szansa, że w kolejnym sezonie wróci po nową parę, gdyż poprzednie są już passé .

Zagraniczne marki nie posiadają tego „problemu”. Jedną z nich jest firma Clarks, która od zawsze stawia na jakość oraz wygodę. Buty męskie Clarks odznaczają się nieprzemijającą elegancją i klasyką. Dużym powodzeniem cieszą się mokasyny – jedne z najpopularniejszych butów na sezon wiosenno-letni. Lekkie, komfortowe, uniwersalne i stylowe, takie właśnie są mokasyny Clarks. Niby formalne, ale nie tak jak klasyczne półbuty. Niby sportowe, ale nie tak jak trampki.Zależnie od fasonu, koloru i użytej skóry potrafią być mniej lub bardziej eleganckie. Idealne rozwiązanie dla mężczyzn którzy lubią łączyć i klasykę i nieformalny luz. Można je założyć do sportowego garnituru (np. lnianego), zestawów koordynowanych ze spodniami chino, do dżinsów, a nawet szortów (buty crocs).

Firma istnieje już od 1825 roku, co jest jednoznaczne z tym, iż wiele lat doświadczeń skutkuje wiedzą na temat tych kultowych butów. Obmyślając stylizację nie zapominajmy o tym, że buty powinny współgrać z dodatkami, np. skórzanym paskiem. Dobrze, gdy współgrają i stylistycznie i kolorystycznie z butami, które planujemy włożyć.