Parę słów na temat męskiej mody czyli w jaki sposób należycie kupić modną koszulę

Kupno koszuli niejednemu panu może się wydawać zwykłą formalnością, lecz w rzeczywistości wcale tak łatwo może nie być. Rzecz jasna w prawie każdej koszuli, w jaką uda się wejść jakoś będzie się wyglądało. Jednak od tego aby wyglądać jakoś do tego aby wyglądać elegancko i modnie jest bardzo daleko. Z tego też powodu każdemu, komu wydawać się będzie że kupno koszuli to prosta rzecz, warto polecić zapoznanie się z podstawowymi zasadami, jak należy wybierać eleganckie koszule męskie. A przy wyborze trzeba uwzględnić kilka ważnych rzeczy.
elegancka koszula
Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim należy zdecydować się na wzór, bowiem to jest podstawa dalszego szukania. Obecnie w sklepach najczęściej występują trzy podstawowe kroje koszul, jakie mają z założenia mają odpowiadać różnym sylwetkom. Najczęściej wybieranymi i najpopularniejszymi są koszule typu custom fit, najczęściej one pasują na każdy rodzaj sylwetki. Przy regularnej lub tęższej budowie bardziej się poleca koszule regular fit, a za to dla panów atletycznie zbudowanych albo szczupłych idealnym rozwiązaniem mogą być koszule męskie slim fit. Dodatkowe informacje http://koszule-meskie.sklep.pl/Na-spinki/.Kolejną istotną sprawą będzie rozmiar. Klasyczna koszula ma dwa podstawowe, to znaczy kołnierzyk i wzrost. Jeśli chodzi o kołnierzyk reguła jest taka, że po zapięciu go bez problemów powinny się zmieścić pomiędzy materiałem a szyją dwa palce. Jednak jeżeli jest inaczej, to albo się będzie źle w koszuli wyglądać, albo będzie ona zbyt ciasna. Z kolei rozmiar koszuli jest przede wszystkim określany przez wzrost. Pełen artykuł http://koszule-meskie.sklep.pl/ModelowaneSlim/.

Producenci z reguły dają tabele z rozmiarami, i w czasie przymierzania warto się ich trzymać. W przypadku dobrych, markowych koszul numeracja przeważnie będzie nieco niższa. Wynika to z tego, że po kilku praniach materiał lekko się kurczy i dopiero wówczas koszula osiąga docelowy rozmiar. Istotne jest też, z jakiej tkaniny będzie zrobiona. Najlepsza jest oczywiście naturalna bawełna, ale niekiedy można również spotkać mieszankę sztucznych domieszek i bawełny. Takie materiały są trochę tańsze, lecz mniej praktyczne w noszeniu, gdyż będzie się w nich znacznie bardziej pocić.