Główna rola biżuterii czyli ozdabianie swojej właścicielki.

Biżuteria jest to delikatny przedmiot złotniczy i jubilerski służący do ozdabiania ciała i ubioru, zazwyczaj z metali, kamieni szlachetnych i ozdobnych. Biżuteria odznacza się przeważnie artystycznym wykonaniem i dzięki tej kategorii do biżuterii możemy zaliczyć ozdoby ludów pierwotnych. Elementy artystyczne kształtowały się zgodnie z ogólnymi kierunkami mody.
naszyjnik i kolczyki z pereł
Autor: Tony Clark
Źródło: http://www.flickr.com
Konieczność przyozdabiania ciała kosztownościami pojawiła się bodajże u początków dziejów dzisiejszego człowieka. Mające około 100 000 lat wykopaliska przedziurawionych muszli są pierwszą uratowaną biżuterią.

Biżuteria miała różnorakie zastosowania, z których możemy wyodrębnić trzy podstawowe: - funkcja użytkowa - szczególnie wyraźna przy dekoracji ubioru (agrafy, klamry, guzy, brosze itp.), - rola zdobnicza, dekoracyjna - służąca wyłącznie do ozdoby ciała (diademy, kolie, naszyjniki, bransolety itp.), - funkcja religijna (amulety, talizmany).komplet biżuterii
Autor: Tony Clark
Źródło: http://www.flickr.com
Biżuteria używana była jako wyznacznik władzy, prestiżu, bogactwa czy też przynależności klasowej. Dzisiaj biżuteria (argmeta.pl) używana jest zwłaszcza przez panie, swobodnie dostępna dzięki masowej produkcji fabrycznej oraz różnych, niekoniecznie kosztownych surowców dekoracyjnych (tzw. biżuteria sztuczna). Każda pani szuka delikatnej i eleganckiej biżuterii, która łagodnie podkreśli jej indywidualny styl i profesjonalizm. Atrakcyjne przykłady można zobaczyć na stronie - http://www.ceneo.pl/Komplety.

Wychodząc na przeciw potrzebom miłośników i miłośniczek rzeczy pięknych i luksusowych wielu jubilerów rozporządza propozycją obejmującą ekskluzywne, markowe czasomierze, złotą biżuterię najwspanialszych producentów. W celu zapewnienia całościowej obsługi klientów, którzy zaopatrują się w owych sklepach prowadzone są serwisy gwarancyjne i pogwarancyjne zegarmistrzowskie większości marek.

Utrzymanie ekskluzywnej biżuterii w całkowitym blasku i prestiżowych zegarków w technicznej świetności, powoduje konieczność troski o te luksusowe rzeczy. Kompetencja zegarmistrza gwarantuje dobrą jakość obsługi, fachową pomoc i doradztwo (zerknij na propozycje: charmsy).

Sprzedawcy oferują luksusowe i ekskluzywne rzeczy i dodatki od wiodących na rynku firm. Wabią wyjątkową biżuterią, również z kamieniami szlachetnymi oraz okazałymi zegarkami.

Tak w czasomierzach jak i biżuterii, można znaleźć najwartościowsze kruszce - różnokolorowe złoto czy platynę, ale też stal szlachetną. Wiele osób, wielbicieli prestiżu i renomowanych artykułów może dzisiaj nabyć wyśniony zegarek, czy wyrafinowaną biżuterię. Niektóre firmy specjalizują się nawet w wykonywaniu prototypowej biżuterii czy tez zegarków na życzenie klienta czyli pod indywidualne zamówienie.