Perły - zachwycające kamienie szlachetne stosowane do wyrobu biżuterii

Perły to jedne z najcenniejszych oraz zarazem najpiękniejszych kamieni szlachetnych. Perły posiadają duże zastosowanie, chociaż najczęściej wykorzystuje się je przy tworzeniu biżuterii. Naszyjniki z pereł, bransoletki czy też kolczyki to przecudowna biżuteria, jaka swoją elegancją i wyjątkowym pięknem zachwyci każdą kobietę. Tworzenie się pereł jest niezmiernie interesujące, ponieważ powstają one na skutek małż żyjącym w ciepłych morzach.

perły na wstawie sklepowej
Autor: Tim Fuller
Źródło: http://www.flickr.com
Perły hodowlane - czy perły hodowaneDo perłopławu dostaje się zewnętrzne ciało, które później otaczane jest masą perłową. Proces ten trwa kilka lat. Obecnie perły są uprawiane poprzez człowieka, w warunkach hodowlanych do perłopławu wkłada się szczegółowy implant, który podobnie jak w wypadku ziarenka piasku, obejmowany jest masą perłową. Zdołamy wyróżnić dzisiaj różnorodne rodzaje pereł, jakie są stosowane przy produkcji biżuterii. Naszyjniki bądź bransoletki - klikaj - z pereł zdołają być wykonywane z pereł słodkowodnych, słonowodnych Akoya czy z pereł Tahitańskich.Dodatkowo do fabrykacji biżuterii wykorzystuje się także Shell pearls i perły mórz południowych. Pojedyncze rodzaje pereł odróżniają się od siebie jakością, blaskiem albo barwą, na przykład perły słonowodne Akoya występują w odcieniu różanym, śmietankowym, żółtym i białym i charakteryzują się ogromnie sporym połyskiem. Perły Tahitańskie cechuje intensywny kolor (grafit, żółty brąz), a perły Sheel pearls to perły (zobacz naszyjnik perły) wytwarzane przez człowieka z muszli perłopławów, jakie występują w wszelkiej kolorystyce. Perły wykorzystywane są do wyrobu biżuterii ze względu na swój znakomity wygląd, ładną kolorystykę oraz wysoki połysk, prezentują się naprawdę nadzwyczajnie i nie można odmówić im oryginalnego uroku.

Piękne bransoletki z pereł
Posiadając biżuterię wykonaną z pereł, musimy pomnieć o jej wyśmienitej pielęgnacji. Perły charakteryzują się niewielką twardością, wobec tego pożądane byłoby chronić je przed zarysowaniami i skazami. Trzeba trzymać je w delikatnych, delikatnych pudełeczkach lub woreczkach, dzięki czemu te zachwycające kamienie szlachetne zachowają swoje piękno poprzez niemało długich lat - zobacz stronę