Krzyżyk zrobiony z czystego srebra nie tylko symbolem wiary!

Krzyż przede wszystkim kojarzy nam się z Bogiem i wierzeniem w niego. Bywa to symbol, który wynajdziemy w tak właściwie każdym zakątku naszego globu - wcale nie zadziwia więc fakt, iż dla wielu jest on własnym w pełni osobistym znakiem wiary, który to zazwyczaj nosi się na własnej szyi, jak najbardziej blisko swojego serca.
srebrny krzyżyk
Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com


mężczyźni rozmawiający na ulicy
Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com


Jak to się jednak okazuje krzyżyki tego rodzaju wcale nie są noszone tylko przez osoby religijne i nie jedynie w formie zawieszki na łańcuszku.


Naszyjniki z zawieszką w kształcie niedużego krzyżyka, zazwyczaj zrobionego ze stopu srebra, są bardzo piękną ozdobą, która w rzeczywistości przemawia nie jedynie do osób wierzących, lecz również dla przykładu do osób ciekawiących się gotykiem. Srebrny krzyżyk, pomijając charakterystyczny kształt, może mieć tak naprawdę wSzelkiego typu zdobienia oraz wygrawerowane postacie czy też napisy, nie napomykając już o ozdobnych kamieniach, które mają możliwość mieć przeróżne kształty oraz kolorystyki. Takiego rodzaju srebrne krzyżyki mają możliwość w rzeczywistości być elementem nie jedynie naszyjnika - niewiarygodnie często "wplatane" są dla przykładu w różne bransoletki na kostkę albo też rękę albo bywają przy nich w formie mini zawieszki. Poza nimi możemy również wynaleźć je w postaci kolczyków. Warto wiedzieć, że krzyżyki zrobione ze srebra występują w bardzo różnych postaciach, przypominając nie jedynie krzyż katolicki, lecz również dla przykładu Jerozolimski, czy też tak nazywany krzyżyk "Atlantów".
Jak bardzo dobrze wiemy, niektóre krzyże bywają także "ozdobione" wizerunkiem Pana Boga, podczas kiedy inne nie mają go w ogóle lub mają całkiem inny rodzaj ozdoby, dla przykładu naszego polskiego orła.