Wiele osób ma problemy z dostatecznym wysypianiem się.

Jedni mają zbyt ciężki, inni z kolei zbyt lekki sen, jedni nie mogą długo zasnąć, innym chce się notorycznie spać, a po przebudzeniu wciąż są niewyspani. Spokojny sen to podstawa, żebyśmy mieli siłę i energię na co dzień i żeby nasz organizm mógł się zregenerować. Człowiek niewyspany bądź cierpiący na zaburzenia snu jest bardziej podenerwowany, drażliwy, szybko się męczy i ma kłopoty z zapamiętywaniem, a także z podzielnością uwagi. Stąd tak ważne jest, by nie dopuszczać do tego typu sytuacji. Co zrobić, żeby się wysypiać?
Istnieje co najmniej kilka czynników, na jakie należałoby zwrócić uwagę.

bielizna nocna
Autor: Bess Georgette
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jest to, aby starać się zasypiać mniej więcej w tej samej godzinie i spać codziennie tyle samo czasu. Takie rutynowe podejście do sprawy spowoduje, że nasz organizm zacznie chodzić jak w zegarku i sam będzie dążył do regeneracji sił w określonej porze dnia. Ważne jest także, żeby nie pracować – szczególnie przed komputerem – tuż przed zaśnięciem, a także, aby zatroszczyć się o właściwy klimat w pokoju – komfortowe łóżko, przewietrzenie sypialni oraz odpowiednie zaciemnienie okien. Wreszcie bardzo istotne jest noszenie odpowiedniej bielizny. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że komfortowa bielizna nocna różni się od tej noszonej na co dzień – jest tak uszyta, aby nie ograniczać w żaden sposób naszych ruchów. Jest dodatkowo przewiewna, wykonana z delikatnych i miękkich tkanin. Przyjemna w dotyku bielizna tego typu ma stosownie skrojony fason i jest niezwykle komfortowa. Jeżeli się ją dobrze dopasuje nasz sen będzie spokojny i zdrowy, a my w pełni wypoczęci i radośni.
Wielu z nas nie przywiązuje większej uwagi do tego co zakłada do spania. Narzucamy na siebie zbyt obcisłe bluzy lub z kolei za cienkie koszulki, przez co w nocy możemy się co rusz budzić z powodu przegrzania lub ochłodzenia organizmu. Stąd też warto zakupić stosowne komplety do spania zależnie od pory roku i temperatury panującej w pomieszczeniu - na przykład takie. Tego rodzaju kwestie mają bowiem znaczący wpływ na jakość naszego snu, zatem trzeba zwrócić na nie większą uwagę, jeżeli nie chcemy być z rana podenerwowani i zmęczeni.