Obecnie mężczyźni także powinni o siebie zadbać

W zasadzie w każdych czasach przywiązywano wagę do tego, czy określona osoba jest zadbana. Dotyczyło to zwłaszcza kobiet, na których prezencję zwracano największą uwagę. Niegdyś to panie miały być swego rodzaju ozdobą, choć mężczyzna w określonych sytuacjach też miał obowiązek zadbać o siebie i o właściwy poziom elegancji.
facet
Autor: Susan Solinski
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie o wiele większą uwagę zwraca się na wygląd mężczyzn. Patrzą na to zarówno panie, jak i na przykład potencjalni pracodawcy. Liczy się już nie tylko podstawowy stopień higieny osobistej, ale także poczucie stylu i używanie dodatkowych środków kosmetycznych. Można więc powiedzieć, że zadbany mężczyzna współcześnie potrzebuje większej liczby środków niż dawniej. Rzecz jasna stałą zaletą jest zdolność właściwego doboru wyglądu i stylu do sytuacji. Zadbany mężczyzna będzie więc prezentował się zupełnie inaczej na rozmowie o pracę niż na przykład na ślubie.

Środki kosmetyczne

Niektóre osoby twierdzą, że używanie przez panów perfum czy pozostałych tego typu środków jest „niemęskie” i powinno być tylko domeną kobiet. Jest to rzecz jasna nieprawda. Znajduje to odzwierciedlenie szczególnie w odczuciach kobiet, które ogromną wagę przywiązują do zapachu mężczyzny. Oczywiście najważniejsze jest zadbanie o higienę dla wyeliminowania wszelkich nieprzyjemnych aromatów. Właściwy dobór perfum jest już dalszym stopniem wtajemniczenia. W tej sprawie często zdarza się, że panowie proszą o pomoc swoje partnerki. Współcześnie coraz częściej również bywa tak, że mężczyźni sięgają po typowo damskie kosmetyki, takie jak chociażby krem do twarzy czy także bezbarwny lakier do paznokci.Moda

Mężczyzna u kosmetyczki
Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED
Moda dla mężczyzn nie jest co prawda dziedziną tak rozbudowaną jak moda dla kobiet, jednak oferuje bardzo szeroki wachlarz stylów i pomysłów. Nie jest rzecz jasna obowiązkiem każdego mężczyzny śledzenie aktualnych trendów w modzie i dostosowywanie się do nich za wszelką cenę. Dobrze jest jednak raz na jakiś czas pokusić się o odświeżenie garderoby, by nie uchodziła za staroświecką. Często zdarza się, że męska szafa jest niezwykle uboga, co bez wątpienia warto zmienić. Warto zainwestować chociażby w parę par butów na rozmaite okazje. Obuwie powinno być dobrej jakości i możliwie zadbane.