Jakie są odpowiednie prezenty w związku?

Związek dwóch ludzi to naprawdę wyzwanie. No tak, powiedzmy to otwarcie. Przychodzimy na świat zupełnie sami, i poza niemowlęctwem, gdzie śpimy blisko rodziców, kolejne lata śpimy sami, budzimy się sami i sami coraz częściej musimy sobie radzić z problemami. Wiadomo, że są rodzice, którzy pomagają, jest rodzeństwo i koledzy, jednakowoż z żadnych z nich nie wchodzimy w taki silny związek, jak z naszym partnerem. To naprawdę niezwykła sprawa, zwłaszcza, że nie jesteśmy ze sobą tylko dla potomstwa, ale dla wielu innych spraw.

modelka w bieliźnie
Autor: Alejandro Martinez
Źródło: http://www.flickr.com
Przeważnie zaczyna się od seksu i fascynacji. Tak zwana miłość romantyczna (albo jak kto woli 'od pierwszego wejrzenia') zjawia się w naszym życiu nagle i strasznie nas nęci. Pragniemy więcej i więcej, fascynacja wypełnia każdą naszą komórkę, nasze zaczyna bić mocniej, pragniemy tej drugiej osoby więcej i więcej. (http://www.jagna.pl/biustonosze-c-23.html) Później jednakże przychodzi chwila próby, po kilku miesiącach bowiem kończy się ta 'filmowa' miłość, pojawia się prawdziwe życie. To jest ta chwila, gdy miłość romantyczną zastępuje prawdziwy związek, jakby to powiedzieć, z krwi i kości. Niektórzy zamieszkują razem, i albo jest im dobrze, albo się nie układa – na całej linii.

Wiele problemów może nagle się pojawić na drodze. Naturalnych, jak nasze charaktery, które już takie zwyczajnie są, jakie są i ciężko je zmienić. Przez pierwsze miesiące nie zauważaliśmy swoich wad, a teraz wychodzą jak z puszki pandory – jest wszystko, co nas denerwuje w tym drugim człowieku. Być może, są to minusy, które sami posiadamy, ponieważ według jednej z teorii wiążemy się z człowiekiem psychologicznie podobnym do nas... Są to jednakże sprawy naturalne, dlatego, że jeśli kochamy naszego partnera to powinniśmy go zaakceptować takim jakim jest. Wychodzą również pozostałe trudności, powiedzmy natury estetycznej. Dopiero teraz widzimy, jakim jest on brudasem, lub ona brudaską.

Wydaje się, że większy problem w tego typu materii mają faceci. Wcześniejsze spotkania ze swoją kobietą to na mieście, nie widzieli się wcześniej w domu, nie widzieli swoich przygotowań. Zakupił jej przykładowo piękna bieliznę na prezent, którą później mu zaprezentowała. A bielizna - upominek to całkiem odpowiedni pomysł. Pięknie! A obecnie, budzimy się razem, słyszymy siebie w różnorodnych prywatnych okolicznościach dnia codziennego, coś nam się wymsknie niekulturalnego, mamy swoje estetyczne przypadłości, jak mlaskanie, które zaczynają wkurzać. Pamiętajcie, bez obaw. To, że łączymy się w związki jest niesamowite, ale nikt nie powiedział, iż będzie w takim związku łatwo. Najlepiej podejść do tego na luzie, bez wyrzutów i nadmiernych oczekiwań. Najlepiej poznać naszego partnera lepiej zanim razem zamieszkamy.