Moda dla mężczyzn w 5 zestawach

Pojęcie „dress code” zwykle budzi niechęć wśród pracowników, jednak zamiast użalać się na ograniczenia, bezpieczniej jest owe zasady jak najszybciej wdrożyć w życie. Raptem możemy dostać olśnienia, że to co pozornie ograniczało – było doskonałą lekcją stylu i w przeciwieństwie do płci pięknej – mężczyzna zawsze ma ”się w co ubrać”. Co więcej, jesteśmy w stanie przy tym podkreślić własny styl i fantazję. Jak to zrobić?

Moda męska
Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Garnitur to podstawa wyposażenia szafy każdego mężczyzny. Jednak wbrew pozorom najbardziej wszechstronne zastosowanie posiada nie czarny, a granatowy garnitur. To kolor, jaki odnajdzie się o każdej porze roku. Do takiego garnituru dobierzmy koszule: białe, kremowe lub błękitne. Łączymy je z ciemnymi krawatami.

Koszule męskie, niby tak banalny element męskiej garderoby, też może sprawić nie lada problem. Wystarczy otworzyć szafę,by ujrzeć kolorowe i niepasujące do nas wzory. O gatunku koszuli świadczy jakość włókien, zrezygnujmy zatem ze sztucznych, poliestrowych materiałów.

Aby koszula spełniała swoje zadanie należy ją dobrze dopasować do sylwetki. Szczupli panowie mogą pozwolić sobie na koszule taliowane, zaś panowie o bardziej pokaźnych gabarytach muszą uważać, by koszula nie była zbyt szeroka – odstający kołnierzyk niekorzystnie wpłynie na wygląd krawata. Ciekawą ofertę koszul posiadają w sprzedaży sklepy internetowe. Należy jedynie wpisać w wyszukiwarce frazę: koszule męskie sklep internetowy (sporo więcej zobaczysz na www na koszule-meskie.sklep.pl), a z całą pewnością odnajdziemy interesujący model.

Jeżeli o dodatkach mowa, tutaj mamy większe pole do popisu. Kompletując formalny strój, przeważnie nie pamiętamy o dopasowaniu odpowiedniego paska do spodni. Najważniejsze jest to, by posiadał skromną, pozbawioną zdobień klamerkę. Koniecznie powinien mieć kolor identyczny, jak kolor butów, które mamy zamiar założyć. Przy stroju weekendowym możemy pozwolić sobie na męskie paski skórzane (tego autora), z dużymi klamrami. Kolor może nieprzypadkowo kontrastować z innymi częściami garderoby.

W kwestii krawata, najbardziej bezpieczny w zestawieniu z koszulą jest krawat gładki, w jednolitym kolorze. Możemy jednak ”zaszaleć” z wzorem czy ciekawym kolorem. Ciekawe urozmaicenie stroju stanowią spinki. W kształcie samochodu, gitary... Każdy z panów znajdzie model dopasowany do zawodu i pasji.