Ubranie dla myśliwych – jak je wybierać, by mieć gwarancję komfortu oraz konieczną ochronę przed zimnem?

Myślistwo jest sportem z tradycjami, który w przeszłości uprawiany był z reguły w wyższych warstwach społecznych. Szlachta rzeczywiście skwapliwie urządzała duże polowania, które były pretekstem do towarzyskich spotkań. Obecnie polowania mają już inny charakter i nie są zarezerwowane jedynie dla osób najbogatszych. Naturalnie, kłusownictwo jest karalne, myśliwi bowiem muszą mieć odpowiednie pozwolenia oraz polować tylko na wskazanych terenach, na których przykładowo jest nadwyżka określonej zwierzyny.
polowanie
Autor: Beau Considine
Źródło: http://www.flickr.com
Dla wielu osób myślistwo jest ogromną pasją. Duże znaczenie podczas tego rodzaju wypraw ma rzecz jasna konieczny ubiór. Aktualnie ubrania myśliwskie są oferowane w specjalnych sklepach, z tego względu żadna osoba na pewno nie będzie miała problemów ze znalezieniem pasującej odzieży. Jak jednakże wybierać tego rodzaju odzież, by mieć pewność, że podczas polowania będzie ona naprawdę pomocna? Co najważniejsze, ubrania - na przykład koszule myśliwskie - powinny być dobrane do pory roku. Inaczej bowiem myśliwy będzie ubierał się w zimę, a inaczej w lato. Jednakże, niezależnie od pogody, odzież absolutnie powinna być utrzymana w neutralnych kolorach, jakie pozwolą na dobre ukrycie się w lesie. Zazwyczaj w tym celu wykorzystuje się kolor zielony albo brązowy. Jaskrawe barwy mogłyby alarmować zwierzynę. Tutaj najlepsze przykłady: oferowane koszule myśliwskie.Ponadto, trzeba zadbać o to, by ubrania zostały wyposażone w wystarczającą ilość kieszonek i schowków, w których będzie można składować konieczne akcesoria - na przykład zapasowe naboje. Kieszenie powinny być naturalnie łatwo dostępne, aby można było bez problemu wykorzystać ich zawartość. Absolutnie należy zadbać też o doskonałej jakości obuwie. Las czy inne miejsca łowieckie są pełne gałęzi, kamieni i innych elementów, jakie mogłyby stanowić duże zagrożenie, dlatego stabilne buty są konieczne. Myśliwi mogą zajrzeć tutaj: ubranie do lasu.


polowanie
Autor: Mike Riela
Źródło: http://www.flickr.com
Powinny być też odporne na przemakanie, przede wszystkim zimą, kiedy długie polowania mogą okazać się dla stóp problematycznym wyzwaniem. Na szczęście, zakup podobnych butów nie powinien dziś nastręczyć większych kłopotów. Ubrania dla myśliwych koniecznie muszą być wyprodukowane ze znakomitej jakości tworzyw oraz zapewniać ochronę przed deszczem i śniegiem, kiedy jest taka konieczność. Warto więc zatroszczyć się o ich prawidłowy wybór.