Obuwie na ciepłe dni - jakie nosić

Wraz z pojawianiem się wiosny zwykle wszyscy mamy chęć zamienić ubrania i obuwie zimowe na lekkie, zwiewne, wiosenne stroje i adekwatnie do stroju buty.


Wśród kobiet bardzo dużą popularnością cieszą się botki, a więc krótkie buty, najczęściej ze skóry czy też z tworzywa sztucznego, zwykle na obcasie. Wiele kobiet kupuje beżowe botki, jako że stanowią one fantastyczne przełamanie ponurej odzieży na zimę, z jakiej nie sposób oczywiście zrezygnować w chłodne dni.

Beżowe botki są nie tylko estetycznymi butami, na co jak najbardziej większość osób zwraca uwagę, ale również są bez wątpienia wygodne. Takie buty można założyć nie tylko do dystyngowanego ubioru, ale także na każdy dzień. Nic zatem dziwnego, że beżowe botki cieszą się sporą popularnością wśród kobiet. Pełna gama dostępna na pantofelek24.pl. Co prawda, wiele z nich wybiera buty w kolorze ciemniejszym, co pozwala uniknąć różnych zabrudzeń, które łatwo mogą pojawiać się w czasie wiosennej pogody. Wiele kobiet też posiada jednocześnie więcej niż jedną parę butów tak zwanych przejściowych i beżowe botki należą do jednych z najczęściej wybieranych kolorów.


Czarne buty
Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
Inaczej sprawa wygląda, jeżeli chodzi o obuwie mężczyzn. Choć wielu z nich posiada kilka par butów, to jednak mężczyźni są bardziej skłonni niż kobiety do zamiany zimowych butów na lekkie tenisówki męskie. Bardzo łatwo można to dostrzec w słoneczne, nieco cieplejsze dni. Podczas, gdy kobiety zwykle noszą obuwie, jakiego nie możemy zaliczyć jeszcze do butów odpowiednich do typowo ciepłej pogody, panowie bardzo często wybierają już tenisówki męskie. Znajdziesz je tutaj.

Co prawda, są one wygodne i bez wątpienia lekkie, ale trzeba jednak pamiętać, że wiele zachorowań na rozmaite przeziębienia rozpoczyna się właśnie od założenia nieodpowiednich do warunków atmosferycznych butów czy niedostosowanego do aury ubioru. Często mężczyźni są z kolei lepiej zahartowani niż kobiety, wobec czego wielu z nich ubiera tenisówki męskie nawet podczas zimy, gdy nie zalega na chodnikach śnieg. Wielu mężczyzn korzysta z tego rodzaju obuwia właściwie przez cały rok. Zwykle to kobiety mają znacznie więcej butów niż panowie i zapewne stąd takie dysproporcje. Planując wyjście w cieplejsze dni miejmy jednak na względzie dość zmienną pogodę.