Trudna sztuka nakładania perfum. Czy robisz to w odpowiedni sposób? Z jakiego powodu nie?

Perfumy są dopełnieniem całej kreacji. Z ich pomocą możemy czuć się wyjątkowo powabnie. Każda z kobiet posiada w swojej łazience przynajmniej jeden flakonik z ulubionym zapachem. Podstawowe pytanie brzmi zatem czy potrafimy z nich odpowiednio korzystać? Nawet jeśli jesteśmy pewni, że tak, może być zupełnie inaczej. Z jakiego powodu?

Perfumy
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Podstawowym błędem, który popełniamy jest zbyt obfite popsikanie się perfumami. Często zapach ciągnie się za nami oraz wywołuje okropne skojarzenia wśród innych. Zwłaszcza gdy stosujemy niezwykle mocnych orientalnych perfum, jak na przykład thierry mugler angel. Spróbujmy pozbyć się tego błędu. Jest on bardzo irytujący dla osób, jakie przebywają z nami w jednym pomieszczeniu przez długi czas. Może skutkować bólem głowy.Po drugie, perfumy powinniśmy nanosić na gołe ciało. (http://tigerandbear.pl/ZAPACHY/673) Nie można ich używać na ubrania. Dlaczego? Kiedy drugi raz zechcemy ubrać tę samą rzecz, wtedy będziemy musieli spryskać się tym samym zapachem. Pomieszanie dwóch innych nie jest najlepszym rozwiązaniem. Po trzecie, perfumy trzeba nanosić na właściwe miejsca, czyli nadgarstki, szyję, okolice uszu i między piersiami. Dzięki temu ich zapach będzie bardziej trwały. Kolejną sprawą, o jakiej powinniśmy pamiętać to nanoszenie perfum na natłuszczonej skórze. Najlepiej nanieść je na wykremowane ciało. Wtedy zapach będzie się utrzymywał o wiele dłużej. http://tigerandbear.pl/

Czego nie wiedzieliśmy o perfumowaniu a musimy? Mało kto wie, że ulubione zapachy powinno się nanosić na... zgięcia kolan. Tak charakterystyczny zapach jak thierry mugler angel z pewnością będzie nam towarzyszył jeszcze dłużej niż zawsze. Teraz, kiedy lato w pełni ze spokojem możemy wypróbować ten sposób. Nie będziecie zawiedzione. Perfumy można również używać do... włosów. Warunkiem jest jednak to, aby umieszczać je na wilgotnych włosach. Najrozsądniej delikatnie spryskać głowę tuż po umyciu. Ukochany zapach szybciej się ulotni, kiedy będziemy pocierać nadgarstki. To bardzo częsty błąd.

Perfumy
Autor: Florian Lehmuth
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnią rzeczą, o jakiej bezwzględnie trzeba pamiętać to absolutny zakaz stosowania dwóch różnych nut zapachowych naraz. Efekt może być bardzo wątpliwy! Z pewnością nie przysporzy nam szyku i elegancji. Raczej spowoduje, że będziemy pachnieć zbyt mocno, a dodatkowo nie wiadomo czym. Jak dowodzi stare polskie przysłowie: Za dużo grzybów w barszczu... Niezależnie od tego, które nuty zapachowe są naszymi ukochanymi pamiętajmy, że przesyt nie jest wskazany. Lepiej pachnieć subtelnie niż wulgarnie rozsiewać swój zapach na prawo i lewo.