Jakie znaczenie na triumf konceptu posiada stopka do maszyn.

Każdy światowej sławy projektant mody, swego okresu sam siedział w swoim warsztacie krawieckim nad licznymi materiałami, konceptami i tym bardziej nad maszyną do szycia. Przeznaczał, niejedną luźną chwilę nad próbą znalezienia czegoś nowego, innowacyjnego, czegoś co zawładnie światem mody.


Nowa maszyna do szycia
Autor: gina pina
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo często zdarzało się tak, że dniami projektant tkwił a także starał się poprawiać koncept, gdyż zawsze coś w nim było nie tak. Nieraz projektanci po tych paru tygodniach poddawali się jak i rozpoczynali inny plan. Gdy natomiast czuli zaspokojenie ze swojej pracy zasiadali do szycia. Jeszcze parę lat temu projektanci dziewiczy okaz z nowego konceptu wykonywali własnoręcznie. Zasiadali do maszyny do szycia oraz starali się wnieść w niejeden stworzony ciuch, kawałek swojej duszy. Zatem, by ich prace były w jakiś sposób najlepszej jakości, musieli pracować na najlepszych maszynach do szycia. Najistotniejszą częścią będą stopki do maszyn, (http://www.metfix.com.pl/pl/oferta/category/31/stopki-i-podstawki-do-maszyn/stopki-do-maszyn-standartowe) ponieważ to one kreują wykończenia danego ciucha. Będzie kilka typów jak np. stopka ściegu owerlokowego czy do krytego, również ma się możliwość znaleźć stopkę krawędziową. Wszelka stopka ma różne wykorzystanie i jest jedną z najważniejszych części w niejednej maszynie do szycia.

Ubrania na wieszakach
Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Znakomicie dopasowane stopki do maszyn to część sukcesu podczas szycia danej kreacji. W dodatku należy pamiętać, by co jakiś czas kontrolować poprawność wykonywanego ściegu, ponieważ podczas dłuższej pracy stopka może się poluźnić, przesunąć albo igła może w pewien sposób się przekrzywić lub skrzywić. Będzie to dość częsty przypadek, gdyż tak jak wszystko co się wykorzystuje ma swoją ważność tak i części maszyny do szycia posiadają swoją żywotność. (http://www.metfix.com.pl/) Nie jest to nadzwyczaj problematyczne, bo zdjęcie stopki oraz igły oraz ich zmiana jest to kwestia kilku minut. Jak da się zauważyć, stopki do maszyn, niby taki mały kawałek metalu, który spełnia tak ważną funkcję w procesie tworzenia nowoczesnych ubrań. Można bez problemu rzec, że taki kawałek metalu jest niemalże niezbędny w trakcie tego procesu. Przy pomocy tak małej rzeczy można czynić tak wiele w świecie mody.