Buty letnie - sprawdź ofertę

Lato to specyficzny czas, wymagający określonego ubioru. W polskich warunkach najczęściej okres ten bywa bardzo gorący, z temperaturą przekraczającą 30 stopni. Ponadto polskie lata niekiedy są również deszczowe i wilgotne, mimo że to zdarza się znacznie rzadziej niż upały. Z tej przyczyny do tego czasu należy się starannie przygotować.
buty
Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino
Ma to szczególne znaczenie w kontekście stroju. W trakcie upałów trzeba bowiem ubierać się jak najbardziej lekko i przewiewnie. W przeciwnym razie skóra nie ma możliwości oddychania, a ciało wydziela dużo potu, co prowadzi niekiedy do nieprzyjemnych otarć skóry. W okresie letnim zalecane jest noszenie zarówno krótkich szortów i spódnic, jak i długich, ale cienkich rzeczy. Trudności mogą sprawiać w tym czasie sytuacje firmowe czy biznesowe, które wymagają formalnego ubioru. W części biur dopuszczalne jest na przykład noszenie koszul z krótkim rękawem przez pracowników. Podobnie sprawa wygląda z obuwiem letnim, które również powinno być dostosowane do panujących warunków.


Buty dla mężczyzn

buty
Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino
Mężczyźni aktualnie coraz chętniej sięgają po rozwiązania pod względem obuwia, które niegdyś były w dużym stopniu typowo kobiece. Sandały na lato są dla mężczyzn niezwykle korzystną opcją, obecnie nie wywołują niczyjego zdziwienia nawet japonki dla mężczyzn. W odkrytym obuwiu podczas upału stopa może oddychać, co jest potrzebne zwłaszcza z racji tego, że męskie stopy często mają większą tendencję do nadmiernego wydzielania potu niż damskie. Mimo to cały czas wielu panów w lecie woli nosić buty sportowe takie jak popularne adidasy. W niektórych przypadkach prowadzi to do odparzeń stóp (zobacz).
Obuwie dla kobiet

Obuwie kobiece stanowi temat właściwie niewyczerpany, w tej kwestii cały czas coś ulega zmianie, do głosu dochodzą nowe trendy. Jeżeli chodzi o czas upalnego lata, większa częśc kobiet preferuje wówczas sandały, czasami bardzo odkryte. W kwestii elegancji w lecie, jest również duży wybór kobiecych sandałów na obcasie, wysokim lub niskim. Poza tym w ostatnich latach spośród obuwia na lato panie często sięgają po baleriny z racji tego, że są wygodne i pasują do wielu stylizacji. Ponadto sporo pań sięga również po sandały o bardziej sportowym charakterze (czytaj więcej).