Moda na wojsko

Ubiory stylizowane na militarne cieszą się w kraju dużym powodzeniem. Mundury, bojówki moro i militarne buty wywołują skojarzenia z demobilem, ale obecnie na rynku można spotkać szeroką ofertę stylowych ubiorów dla miłośników militariów. Tego rodzaju ubrania poza poligonem często spotyka się na rozgrywkach w paintball lub wśród sympatyków tzw. ASG, czyli replik broni na plastikowe naboje. Z niektórych elementów używanych w militariach często korzystają także motocykliści.
Wiadome jest przykładowo, że rękawice taktyczne firmy Mechanix doskonale sprawdzają się jako rękawice ochronne do jazdy na motorze.

Skąd taka moda?

kompas
Źródło: http://www.sport-shop.pl/
Ubrania militarne powinny być z pewnością wygodne i praktyczne. W parze z tym idzie praktyczność ubiorów – duża liczba kieszeni i schowków (co sprawia że wojskowe kamizelki są bardzo chętnie wybierane przez wędkarzy i ich odporność na uszkodzenia o charakterze mechanicznym.

Tego typu podejście do tworzenia produktu czyni go wszechstronnym i pomocnym też w zastosowaniach, do których nie był stworzony. Dużo grup ludzi niezwiązanych z wojskiem upodobało sobie dzięki temu odzież tego typu. Dużą zaletą dla miłośników jest również cena. Jeśli ubiory oferowane w sklepach z militariami są zbyt drogie, zawsze można skorzystać z demobilu, gdzie ubrania bywają kupowane za niewielką część ich rzeczywistej wartości.

Kolekcja dla żołnierzy

Producenci ubrań zaobserwowali rosnący trend na militaria i przewidzieli tam niezły interes. Określony nabywca może więc dziś nabyć tkanin (patrz https://fashioncolors.pl/153-tkaniny-bawelniane-) w różne desenie moro, nieużywane przez żadne wojsko na świecie, stylowe buty wzorowane na militarnych oraz rozmaite akcesoria jak np. chusty arafatki.Do tego firmy odzieżowe niezwiązane z branżą militarną również zaczęły oferować tego rodzaju produkty w swoich sklepach. Te przedsiębiorstwa poszły jednak o krok dalej i sprzedają ubiory wzorowane na tych wojskowych, jednak nie posiadające ich walorów praktycznych.

Moda na militaria pojawiła się również na wybiegach w wielu miastach znanych z ustalania nowych trendów. Twórcy mody zafascynowani militariami stworzyli nawet całą kolekcję damskich ubiorów, zainspirowanych deseniem