Szaliki, czyli ozdabiające strój klasyczne akcesoria

Bez względu od pory roku, pogody, okazji szaliki, apaszki i chusty są często lubianymi dodatkami dopełniającymi damski i nie tylko image. Są to różnego typu: szale, szaliki (jedwabne, kaszmirowe, bawełniane, wełniane, jedwabiu, kaszmiru czy z wełny), chusty, chustki, apaszki, rękawiczki, odpowiednio dobrane do stroju nakrycia głowy, paski i różnego rodzaju biżuteria.
Takie i inne dodatki każdy strój uczyniąnieprzeciętnym! Są doskonałym uzupełnieniem wizerunku, dodają charakteru, rozweselają czarne kolory garderoby nie tylko kobiety, lecz także pana ubranego elegancko w garnitur i płaszcz.

szale
Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu
Można chusty, apaszki dodające uroku fantazyjnie zawiązać pod szyją, na głowie, a nawet zastosować jako pasek. Da się nawet umiejętnie związując odpowiednio 2 chusty razem wyczarować śliczną kamizelkę (ewentualnie dość śmiałą bluzkę)! W handlu ogrom przeróżnych najmodniejszych dodatków.
W sieci można przeczytać dużą ilość porad o kierunkach na jakie powinno się zwrócić uwagę chcąc być modną kobietą czy też kupując modny prezent mamie, siostrze, przyjaciółce. Mówi się, iż w sezonie 2014 najbardziej na czasie kolory to pastele.

Szykowna kobieta powinna również zaopatrzyć się w parę apaszek, szali czy chust kolorowych w barwach rzucających się w oczy. Modna w nadchodzącym sezonie będzie czarno – biała szachownica. Z tego wniosek, że modne znowu będą chusty w rodzaju arafatki. Nazwa tej chusty pochodzi od nazwiska przywódcy Palestyńczyków - Arafata, którego to najczęściej noszonym dodatkiem (również do munduru) była właśnie apaszka w czarno - białą szachownicę, dość duża.

Można też łatwo zauważyć, że dość popularne modne chusty i apaszki na naszych ulicach posiadają ostatnio desenie ludowe, w żywych kolorach. Zwykle są to desenie łowickie albo też wzory wzięte z kultur regionów górskich. Każda modna Warszawianka jak kiedyś, mniej więcej wiek temu, chce wyglądać podobnie jak zdrowa, rumiana góralka. Na pewno z tej mody zadowoleni byliby nasi pradziadkowie i prababcie, rówieśnicy Wyspiańskiego.