Jakie są inspiracje w modzie na wiosnę i lato?

Każdego sezonu i każdego roku zmienia się moda męska oraz moda dla pań. Wiosenne stylizacje mogą, lecz nie muszą przetrwać, tak samo jak trendy na lato czy na jesień. Panie z całego świata od dawna bez przerwy pragną nadążyć za zmieniającymi się wzorcami. Jedne obrały uniwersalną metodę wybierania z najnowszych propozycji jedynie tego, co naprawdę im będzie pasowało i może sprawdzić się przez dłuższy czas. Drugie przebierają się co sezon w kogoś innego i rozbijają budżet przez coroczne wymiany zawartości swojej szafy, ale ostatecznie i tak nie są zadowolone z tego co mają do ubrania.

mężczyzna w garniturze
Autor: Andreas Lehner
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście moda męska jest tutaj odrobinę bardziej tolerancyjna. A to dlatego, że spora ilość panów to jednak tradycjonaliści, którzy przywiązują się do swoich rzeczy prawie tak samo jak do swojego auta albo motoru. Dlatego właśnie zarówno wiosenne stylizacje, jak i trendy na lato opierają się zwykle na stonowanej kolorystyce i klasycznych wzorach i wzorach, zaś pora zimowa jest przeważnie prawie jednobarwna. Również na temat tutaj: http://jego-styl.pl/koszule-we-wzory-na-lato-jak-je-nosic.

Ale nie musi tak być wszędzie. Od jakiegoś czasu widać, że moda męska powoli ewoluuje w kierunku ciekawszych stylizacji i różnorodności kolorów i materiałów. Jednocześnie coraz więcej mężczyzn świadomie dobiera kolory ubrań do swojego typu urody oraz sposobu życia. Dzięki temu nie czują się sztucznie, i stają się bardziej zauważalni. Oczywiście jest trudno odpowiednio dopasować zestaw ubrań do swojej sylwetki, rodzaju temperamentu i urody. Warto poradzić się w tym zakresie profesjonalistów, którzy zestawią wiosenne stylizacje (możesz zobaczyć tutaj: http://www.jego-styl.pl/stylizacja-codzienna-biel-w-roli-glownej/) na nadchodzący sezon i pomogą wybrać trendy na lato.

Dadzą też kilka ponadczasowych rad, które można użyć następnie przy samotnym kupowaniu ubrań. Istnieje kilka standardowych reguł, które warto znać niezależnie od tego, czy robi się zakupy samodzielnie czy w towarzystwie specjalisty lub doskonale rozeznanej w modzie pani. Po pierwsze dopasowanie dobrego fasonu do sylwetki. Po drugie dobranie rodzaju garderoby do wieku. Nie ma nic gorszego, niż mężczyzna w sile wieku uparcie przynoszący następne dżinsy wycieruchy i pstrokaty podkoszulek.