kamienie szlachetne

Szlachetne kamienie

gemeo.pl
Od niepamiętnych czasów kamienie szlachetne są uważane za bardzo cenne. Kochamy je nie tylko, dlatego, że są tak kosztowne, ale w szczególności za to, że tak pięknie wyglądają. Każdy kamień szlachetny może nas oczarować. Wszyscy wiemy, że po obróbce kamienie szlachetne sprawiają, że niejednej kobiecie zakręci się w głowie. W szczególności, gdy dostrzegą taki piękny kamień w biżuterii, którą otrzymają jako prezent. Jeżeli chodzi na przykład o szafir to kobiety , które uwielbiają kolor niebieski na pewno będą w nich zakochane. Szafirowy kolor to piękny kolor, który sprawia, że chcielibyśmy mieć jakąś biżuterię z tymi kamieniami szlachetnymi. Poza tym, że wykorzystywany jest on w wyrobach jubilerskich uważny jest on za jeden z droższych kamieni jubilerskich. Co interesujące wykorzystuje się go również do robienia igieł gramofonowych. Szafir jest kamieniem szlachetnym, na który faktycznie dobrze wziąć pod uwagę, jego naturalne piękno jest w stanie rozkochać w sobie nawet największych malkontentów.

Jak wybrać perfekcyjną biżuterię dla kobiety jako prezent?

kolorowe kamienie szlachetne
Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ulega wątpliwości, że jednym z najbardziej wyczekiwanych upominków dla kobiet jest biżuteria. Równocześnie wcale nie jest tak łatwo wybrać idealną biżuterię, dostosowaną do urody, stylu oraz charakteru kobiety. Jeśli mężczyzna jest w stanie określić te trzy cechy bez problemu, niezaprzeczalnie nie będzie mieć dużych kłopotów z doborem właściwej biżuterii dla swojej kobiety.

Perły - zachwycające kamienie szlachetne stosowane do wyrobu biżuterii

biżuteria z pereł
Autor: diva
Źródło: diva
Perły to jedne z najcenniejszych i zarazem najpiękniejszych kamieni szlachetnych. Perły mają duże zastosowanie, aczkolwiek zwykle wykorzystuje się je przy tworzeniu biżuterii. Naszyjniki z pereł, bransoletki czy kolczyki to cudowna biżuteria, jaka swoją klasą i wyjątkowym pięknem zachwyci wszelką kobietę. Tworzenie się pereł jest nadzwyczaj ciekawe, gdyż powstają one dzięki małżom żyjącym w ciepłych morzach.