naszyjniki

Główna rola biżuterii czyli ozdabianie swojej właścicielki.

czerwone kolczyki
Autor: Tony Clark
Źródło: http://www.flickr.com
Biżuteria jest to nieznaczny przedmiot złotniczy i jubilerski służący do ozdoby ciała i ubrania, przeważnie z metali, kamieni szlachetnych i ozdobnych. Biżuteria odznacza się przeważnie artystycznym wykonaniem i dzięki tej kategorii do biżuterii można zaliczyć ozdoby ludów pierwotnych. Modele artystyczne kształtowały się zgodnie z ogólnymi nurtami mody.

Biżuteria dla eleganckich pana

sygnet
Autor: Steve
Źródło: http://www.flickr.com
Klejnoty do niedawna kojarzone były wyłącznie z paniami. Pierścionki, kolie były swojego rodzaju symbolem rozpoznawczym statusu jaki w danej grupie właścicielka klejnotów zajmowała. No i bez wątpliwości dodawały - tak jak teraz - czar noszącej je damie.

Jaka biżuteria dla dżentelmena?

zegarek
Autor: Atlantic
Źródło: Atlantic
Kiedy ubieramy się na ważne spotkanie pragniemy wyglądać gustownie oraz wytwornie, przez to wybieramy najwspanialszy zestaw ubrań, odpowiednio się czeszemy i malujemy. Jednak trzeba wspomnieć tutaj o tym, że ważne są także dodatki, takie jak biżuteria, ponieważ to ona skupia wzrok oraz często pomaga ukryć mankamenty urody, których nie pragniemy pokazywać innym. Jak się okazuje, panie mają tu duże pole do działania.